×

Darbinieku pieņemšana valsts un pašvaldību kapitālsabiedrībās atklāj sistēmiskus trūkumus

abi logoooo
Pēc tam, kad sabiedrībā plašu rezonansi izraisīja ziņa par AS “Pasažieru vilciens” un VAS “Latvijas Dzelzceļš” meitas uzņēmuma SIA “LDZ ritošā sastāva serviss” vadības neētisko rīcību, izraugoties partijas “Vienotība” biedrus Olafu Pulku un Ēriku Škaparu augsti apmaksātiem amatiem bez pietiekama pamatojuma un caurspīdības, Delna vērsās ar oficiālu vēstuli Satiksmes ministrijā, Ekonomikas ministrijā, partijas “Vienotība” valdē. Satiksmes ministrija jau sniedza atbildi, tā skatāma te, kā arī pārsūtīja mūsu vēstuli VAS “Latvijas Dzelzceļš”, kuras atbildes vēstule skatāma te. Partijas “Vienotība” sniegtā atbilde skatāma te. Ekonomikas ministrija mums vēl nav sniegusi atbildi.
VAS “Latvijas Dzelzceļš” viceprezidents E.Jansons atbildes vēstulē skaidro, ka tās 100% meitas sabiedrība – SIA “LDz ritošā sastāva serviss” nav valsts uzņēmums. Vai tādēļ būtu jāsecina, ka labas pārvaldības principi tai nebūtu jāievēro, pieņemot darbā Vienotības biedru Ē.Škaparu bez atklāta konkursa rīkošanas? Delna skaidro, ka publiska persona komercdarbību var veikt tikai likumā noteiktajos gadījumos, dibinot kapitālsabiedrību.
SIA „LDZ ritošā sastāva serviss” ir 100% VAS „Latvijas Dzelzceļš” meitas sabiedrība, kas atbilstoši likumam „Par valsts un pašvaldību kapitāla daļām un kapitālsabiedrībām” ir uzskatāma par valsts kapitālsabiedrību.
Publisko personu komercdarbības koncepcijas ietvaros ir secināts, ka valsts līdzdalība SIA „LDZ ritošā sastāva serviss” ir saglabājama esošajā apjomā. Valsts kapitālsabiedrības valde atbild par personāla jautājumu kārtošanu, kas pilda šos pienākumus kā krietns un rūpīgs saimnieks. Delnas ieskatā šai rīcībai ir jāatbilst arī labas pārvaldības principam, kas ietver atklāta konkursa rīkošanu, tādējādi nodrošinot profesionālu darbinieku atlasi.
Partijas “Vienotība” valde atbildes vēstulē norāda, ka minētās personas šajos amatos nav politiski virzītas, bet ir uzņēmuma izraudzītas savas pieredzes un zināšanu dēļ. Tāpat arī “Vienotība” aicina sabiedrības pārstāvjiem šaubu gadījumā iepazīties ar O.Pulka un Ē.Škapara sagatavotajiem darbības plāniem un  izklāstiem par viņu piemērotību amatiem. Delna lūgs “Vienotībai”  izsniegt šos izklāstus un plānus, ka varētu arī turpmāk aktīvi sekot līdzi gan O.Pulka, gan Ē.Škapara darbībām.

www.sif.lv | www.eeagrants.lv |  www.eeagrants.org

Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija

Programmu finansē EEZ finanšu instruments un  Latvijas valsts

 

 

Pievienot komentāru

  •  

    Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52

    bilde

    empiric_1