×

Delna, Providus un Pilsoniskā alianse aicina pārdomāt mācības no Zolitūdes traģēdijas

Pirmdien, 9.decembrī, no plkst. 14:00 – 16:30 iedzīvotāji, eksperti un nevalstiskās organizācijas aicinātas piedalīties sabiedriskajā apspriedē par Zolitūdes traģēdijas komisijas izveidošanu, kuras mērķis būs nodrošināt traģēdijas apstākļu vispusīgu izvērtēšanu. Sabiedriskā apspriede būs skatāma arī interneta tiešraidē.

Apspriedi organizē nevalstiskās organizācijas „Sabiedrība par atklātību – Delna”, „Sabiedriskās politikas centrs – Providus” un biedrība „Latvijas Pilsoniskā Alianse” ar Valsts Kancelejas atbalstu.

Līdz sabiedriskai apspriedei iedzīvotāji aicināti izteikt viedokli un priekšlikumus par ekspertiem, kuriem būtu jādarbojas komisijā, īpašā anketā.

Sabiedriskā apspriede notiks Valsts kancelejā (bibliotēkā, 4.stāvā) Brīvības ielā 36, Rīgā.

„Bojāgājušo tuviniekiem un cietušajiem, tāpat kā ikvienam Latvijas iedzīvotājam ir jāzina, kas notika un kas jāmaina, lai nekas tāds neatkārtotos. Komisijas darbam jānotiek ciešā sadarbībā ar sabiedrību, un ceru, ka iedzīvotāji aktīvi iesaistīsies,” pauž Delna padomes priekšsēdētāja Inese Voika.

I.Voika uzsver, ka sabiedriskās diskusijas laikā būs iespēja iepazīties ar apkopojumu par citu valstu izmeklēšanas komisiju pieredzi, t.sk., Norvēģijas Breivīka komisija, Kanādas, u.c.

Valsts kancelejas direktore Elita Dreimane norāda, ka sabiedriskās komisijas darbs būs ne vien ārkārtīgi liels izaicinājums, bet misija: „Prognozēju, ka komisijas izveide traģisku notikumu seku apjaušanai var sniegt nozīmīgu artavu valsts attīstībai, sevišķi ilgtermiņā. Šī notikuma ietekme ir jāvērtē plašākā kontekstā, jo tikai tad komisijas darbam būs vērtība.”

Komisijas darbības mērķis būs izvērtēt Zolitūdes traģēdijas tiešos un netiešos cēloņus, glābšanas un seku likvidēšanas procesu, kā arī atbildīgo dienestu un amatpersonu rīcības efektivitāti, normatīvā regulējuma efektivitāti būvniecības un civilās aizsardzības jomā.

Sīkāka informācija:

Agnese Alksne

Agnese.alksne@delna.lv

29443666

Pievienot komentāru

  • deputati uz delnas
  •  

    Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52