×

Jaunieši uzsāk mācības un praksi Delnas jauno žurnālistu skolā

Šodien, 7. martā notiek pirmā nodarbība Delnas organizētājā Jauno žurnālistu skolas programmā, kurā studenti iegūs zināšanas un prasmes žurnālistikā, politikā un blogošanā, lai pirms Eiropas Parlamenta un Saeimas vēlēšanām veidotu saturu Delnas portāla kandidatiuzdelnas.lv blogā, kā arī raisītu diskusiju, paustu viedokli un mācītos pildīt sargsuņa lomu pirmsvēlēšanu procesā.

“Ceram, ka jaunieši ienesīs jaunas vēsmas Delnas darbā pirmsvēlēšanu laikā, kā arī būs mums liels atbalsts,” norāda Gundars Jankovs, Delnas direktors. “Ass redzējums, kritiskā domāšana un spēja paust pamatotu un izsvērtu viedokli ir prasmes, kuras vēlamies redzēt jauniešos un kuras palīdzēsim pilnveidot un nodot tālāk.”

Programmas mērķis ir raisīt studentu interesi par Latvijas sabiedriski politiskām norisēm un ES jautājumiem, attīstīt tam nepieciešamās profesionālās iemaņas – spēju analizēt un kritiski izvērtēt politiskos procesus, uzdot vēlētājiem svarīgus jautājumus, tādejādi veicinot politisko atbildīgumu un pildot sargsuņa lomu pirmsvēlēšanu laikā.

Jauno žurnālistu skolā piedalīsies desmit jaunieši – topošie politologi, žurnālisti, komunikācijas un multimediju speciālisti, kuri savu nākotni saista ar žurnālistiku vai politikas analīzi. Dalībnieku vidū ir Latvijas Universitātes, Rīgas Stradiņa Universitātes, Vidzemes augstskolas un citu augstskolu studenti, kas atsaucās izaicinājumam kļūt par korespondentiem pirmsvēlēšanu procesā.

Jauniešiem būs iespēja mācīties no savas jomas profesionāļiem žurnālistikas, politoloģijas, NVO, valsts pārvaldes un moderno tehnoloģiju jomā, kā arī pašiem izmēģināt spēkus, veidojot dažāda satura materiālus publicēšanai portālā kandidatiuzdelas.lv. Jaunieši iepazīsies gan ar Saeimas, gan Eiropas Parlamenta darba specifiku un deputātu darbu.

Pirmā nodarbība būs veltīta ieskatam šī brīža politikas aktualitātēs pirmsvēlēšanu laikā, politiskajai blogošanai un žurnālistikai, kā arī ētikai abās jomās. Nodarbības vieslektori būs Sabiedriskās politikas centra “Providus” pētniece Iveta Kažoka un žurnāla “Ir” redaktore Nellija Ločmele. Kopumā plānotas sešas nodarbības reizi nedēļā līdz aprīļa vidum.

Delnas misija kopš 1998.gada ir veidot sabiedrību, kas ir brīva no korupcijas politikā, biznesā un savstarpējās attiecībās. Delna ir starptautiskas organizācijas Transparency International Latvijas nodaļa. Organizācijai ir daudzu gadu pieredze darbā ar jauniešiem, dodoties vieslekcijās uz skolām, organizējot pretkorupcijas vasaras skolu, konkursus jauniešu nevalstiskajām organizācijām, piedaloties „Jauniešu Saeimā”, kā arī organizējot Delnas jauno žurnālistu skolu.

Delnas jauno žurnālistu skola notiek sadarbībā ar Eiropas Parlamenta informācijas biroju Latvijā, savukārt projektu kandidatiuzdelnas.lv finansiāli atbalsta fonds “Open Society Institute” sadarbībā ar “Open Society Initiative for Europe”.

Sīkāka informācija:
Evija Goluba,
projektu vadītāja
evija.goluba@delna.lv,
Tālrunis: (+371) 29660930

Pievienot komentāru

 •  

   

   

  Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52

   

  rokas_gramataddddddbilde

  empiric_1