×

Notiks diskusija par KNAB neatkarības un atbildības stiprināšanas modeļiem

abi-logoooo

Pēc biedrības „Sabiedrības par atklātību – Delna” (Delna) ierosinājuma 2015.gada 23.javārī notiks diskusija par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) neatkarības un atbildības stiprināšanas modeļiem. Diskusijā piedalīsies valsts un NVO pārstāvji, kā arī ASV eksperts Gabriels Kuris.

Delna 2014.gada nogalē vērsās pie Ministru prezidentes ar aicinājumu organizēt plašāku sabiedrisku diskusiju, tai skaitā iesaistot starptautiskus ekspertus, lai valdībai un vēlētājiem būtu iespēja iegūt argumentētu vērtējumu un priekšlikumus par KNAB darbības uzlabošanu un politiskās neatkarības nodrošināšanu.

Atsaucoties uz Delnas aicinājumu, š.g. 23.janvārī plkst.11.00-13:00 Valsts kancelejā notiks diskusija par KNAB institucionālo jautājumu, kur piedalīsies valdības un sabiedrības pārstāvji, kā arī ārvalstu pārstāvis Gabriels Kuris –pētnieks un Prinstonas universitātes (ASV) rakstu sērijas autors par pasaules veiksmīgākajām pretkorupcijas iestādēm. Diskusiju būs iespējams skatīties tiešraidē www.mk.gv.lv mājaslapā.

Delna uzskata, ka KNAB institucionālā un politiskās neatkarības jautājuma izlemšana bez plašākas ekspertu diskusijas un sasniegtā izvērtēšanas, radīs negatīvas sekas KNAB darbībā, kā rezultātā cietīs korupcijas apkarošana valstī. Pirms KNAB jautājuma nonākšanas politiķu dienaskārtībā, jānotiek ekspertu diskusijām, lai sagatavotu pārdomātus un efektīvus priekšlikumus KNAB darbības uzlabošanai. Būtiksi atgādināt, ka KNAB kā institūcija un tās paveiktais politiskās korupcijas apkarošanā tiek vērtēts ar pozitīvu tendenci, īpaši starptautiskajā vidē, kas liek secināt, ka būtisks jautājums ir par esošās sistēmas darba spēju nodrošināšanu nevis pārstrukturēšanu. Tieši KNAB neatkarības stiprināšana ir viens no galvenajiem ieteikumiem Eiropas Savienības, GRECO un citos starptautiskajos ziņojumos, kuros apskatīta Latvijas spēja un institucionālais ietvars cīnīties ar korupciju.

Diskusijā ar Valsts Kancelejas darba grupas priekšlikumiem iepazīstinās kancelejas pārstāve Solveiga Līce, NVO pretkorupcijas ekspertu viedokli paudīs Inese Voika. Uzstāsies arī Valsts Kancelejas direktore Elita Dreimane, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas Korupcijas novēršanas apakškomisijas priekšsēdētājs Aleksejs Loskutovs, Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane, ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeijers, pētnieks Valts Kalniņš, Delnas direktors Gundars Jankovs, jurists Egards Pastars, KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks. Diskusiju vadīs LTV žurnālists Gundars Rēders.

 Print

Plašāka informācija:

Gundars Jankovs

Sabiedrības par atklātību – Delna, Transparency International Latvijas nodaļas direktors

A.Čaka ielā 49-4, Rīga, LV 1011

Kontakti: (+371) 67285585, Mob.: (+371) 26672234, ti@delna.lv

www.kandidatiuzdelnas.lv,

www.delna.lv, www.draugiem.lv/delna,

www.facebook.com/biedribadelna,

https://twitter.com/delna_lv

 

www.sif.lv | www.eeagrants.lv |  www.eeagrants.org

Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija

Programmu finansē EEZ finanšu instruments un  Latvijas valsts

Pievienot komentāru

 •  

   

   

  Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52

   

  rokas_gramataddddddbilde

  empiric_1