×

DELNA IESNIEDZ SAEIMAI 11 TŪKSTOŠUS IEDZĪVOTĀJU PARAKSTUS UN AICINA VALSTS PREZIDENTU IECELT ATKLĀTĀ BALSOJUMĀ

atklatu-prezidentu

.

Piektdien, 2017.gada 2.jūnijā plkst. 10.00 Sabiedrība par atklātību – Delna iesniedza Saeimā platformā ManaBalss.lv savāktos 11 384 Latvijas pilsoņu parakstus iniciatīvai “Par atklātu balsojumu Valsts Prezidenta vēlēšanās”.

.

Šobrīd Satversmes 36.pants nosaka, ka Valsts prezidentu ievēlē aizklāti balsojot ar ne mazāk kā 51 Saeimas locekļu balsu vairākumu. Delna ierosina Satversmes pantā vārdu “aizklāti” mainīt uz “atklāti”.

.

Savāktais parakstu daudzums parāda – sabiedrība vēlas zināt, kā deputāti balso par valsts augstākajām amatpersonām, no kurām Prezidenta amats šobrīd palicis vienīgais, ko ievēl aizklāti. Deputāti, slēpjoties aiz aizklātības, izvairās no atbildības un neskaidro, kā balsojuši. Pēc 2016.gada TNS un SKDS datiem tikai 11% sabiedrības uzticas Saeimai un tās darbam, atklāts balsojums par prezidentu var būt viens solis uzticības vairošanai.

..

Delnas iniciatīvu atbalsta arī bijušais Valsts prezidents Valdis Zatlers, kurš 2.jūnijā Saeimai nosūtījis vēstuli, aicinot atbalstīt Satversmes grozījumus.

.

Vairāk informācijas: Jānis Veide, Sabiedrības par atklātību – Delna jurists, janis.veide@delna.lv, +371 27881873

 

Iniciatīva tiek virzīta projekta „Valsts sagrābšanas pazīmju analīze: Latvijas gadījums” ietvaros. Projektu daļēji finansiāli atbalsta fonds Atvērtās sabiedrības institūts (Foundation Open Society Institute) sadarbībā ar Atvērtās sabiedrības fondu (Open Society Foundations) Think Tank Fund un Sabiedrības integrācijas fondu.

vienkarss_bez_laukuma_rgb_v_lv-5

Pievienot komentāru

  •  

    Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52

    bilde

    empiric_1