×

DELNA AICINA VALSTS PREZIDENTU UN PREMJERU UZŅEMTIES ATBILDĪBU PAR “OLIGARHU LIETU”

27332010001_9fb6b17a6d_k

.

Sabiedrība par atklātību – Delna pirmdien, 10.jūlijā nosūtīja vēstules augstākajām Latvijas amatpersonām ar aicinājumu uzņemties atbildību par “Oligarhu lietas” virzību un aizstāvēt Latvijas valsts demokrātiju un Satversmi.

.

Delna, iestājoties par atklātību, tiesiskumu un demokrātiju, aicina Valsts prezidentu, Raimondu Vējoni, Nacionālās drošības padomes sēdē prasīt konstruktīvu rīcību no izmeklēšanas iestāžu, tostarp Ģenerālprokuratūras un KNAB, vadītājiem. Tāpat Delna aicina atbalstīt trauksmes cēlēju un ziņu mediju tiesības informēt sabiedrību par notikumiem, kas saistīti ar “Rīdzenes sarunām” un sabiedrības interešu pārkāpšanu.

.

Ministru prezidentam, Mārim Kučinskim, Delna atgādina “Rīdzenes sarunās” minēto augsto Latvijas amatpersonu – zemkopības ministra Jāņa Dūklava (ZZS) un satiksmes ministra Ulda Auguļa (ZZS) – tikšanos ar Krievijas Federācijas premjerministra Dmitrija Medvedeva vietnieku Arkādiju Dvorkoviču 2016.gada augustā. Par tikšanos iepriekš nebija informēta Ārlietu ministrija un Ministru prezidents nesniedza Delnai informāciju, kāpēc ministru tikšanās notika slepenībā, kādi jautājumi tika pārrunāti, kādas vienošanās panāktas. Delna aicina Māri Kučinski pieprasīt Jāņa Dūklava un Ulda Auguļa demisiju.

.

Vēstule Valsts prezidentam Raimondam Vējonim

Vēstule Ministru prezidentam Mārim Kučinskim

.

Vairāk informācijas: Liene Gātere, Sabiedrības par atklātību – Delna direktora vietniece, liene.gatere@delna.lv, +371 67285585.

(Attēls: Creative Commons)

Pievienot komentāru

  •  

    Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52

    bilde

    empiric_1