×

Sabiedrības iniciatīvu par atklāti ievēlētu Valsts prezidentu nodod Saeimas darba grupai

atklatu-prezidentu

Trešdien, 2017.gada 29.novembrī Saeimas Juridiskā komisija nolēma atbalstīt 11 212 Latvijas pilsoņu kolektīvā iesnieguma “Par atklātu balsojumu Valsts prezidenta vēlēšanās” tālāku virzību. Iniciatīvu 2.jūnijā Saeimā iesniedza biedrība “Sabiedrība par atklātību – Delna” (Delna).

 

Šobrīd Satversmes 36.pants nosaka, ka Valsts prezidentu ievēlē aizklāti balsojot ar ne mazāk kā 51 Saeimas locekļu balsu vairākumu. Delnas iniciatīva ierosina Satversmes pantā vārdu “aizklāti” mainīt uz “atklāti”.

 

Par iniciatīvas tālāku virzību balsoja septiņi komisijas deputāti no partijām “Vienotība”, “Nacionālā apvienība”, “Saskaņa” un “Latvijas Reģionu apvienība”. Jautājumu kopā ar citiem Satversmē ierosinātajiem grozījumiem skatīs īpaši izveidotā darba grupā.

 

Pret iniciatīvu balsoja deputāti G.Daudze (ZZS), G.Kalniņš (ZZS) un G.Kūtris (NSL). Skaidrojot pretestību, deputāti nesniedza nevienu argumentu, kāpēc par valsts augstāko amatpersonu jābalso aizklāti, bet izteicās, ka priekšlikums esot populistisks un tā mērķis esot “norakt” ideju par tautas vēlētu prezidentu.

 

Delna sekos darba grupas darbam, būs gatava skaidrot un argumentēt pozīciju un atgādinās deputātiem sabiedrības vēlmi zināt, par ko Saeimā balso viņu pārstāvji.

 

2015.gada februārī 12.Saeima noraidīja identisku piedāvājumu grozījumiem Satversmē, ko ierosināja pieci Nacionālās Apvienības deputāti, šoreiz atklātību prasa vairāk nekā 11 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju.

.

Papildus informācija:

.

Vairāk informācijas: Jānis Veide, Sabiedrības par atklātību – Delna jurists, +371 67285585, janis.veide@delna.lv

Pievienot komentāru

  •  

    Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52