×

LAIKS UZTICĒT SAEIMAS BUDŽETA REVĪZIJU VALSTS KONTROLEI

(Attēls: Saeimas administrācija)

.

Saeimas budžets ik gadu ir vidēji 20 miljoni eiro. Pārsteidzošā kārtā šīs summas izmantošanas likumību un lietderību nosaka un pārbauda pati Saeima! Parasti publiskā sektora institūciju revīzijas Latvijā veic Valsts kontrole – tām ir pakļautas visas valsts un pašvaldību institūcijas. Vienīgais izņēmums ir Saeima, kuru pašlaik Valsts kontrole nedrīkst revidēt.

.

Biedrība “Sabiedrība par atklātību – Delna” (“Delna”) 2012. gadā portālā www.manabalss.lv izveidoja iniciatīvu PUBLISKU REVĪZIJU SAEIMAS BUDŽETAM!, un šodien to ir parakstījuši 10736 iedzīvotāji. “Delna” kā vienu no risinājumiem ieteica veikt izmaiņas Saeimas kārtības rullī un Valsts kontroles likumā, uzticot Saeimas budžeta revīziju Valsts kontrolei. Savākto parakstu daudzums liecina, ka sabiedrība nav apmierināta ar līdzšinējo kārtību un pieprasa lielāku atklātību par Saeimas tēriņiem. “Delnas” uzdevums ir savāktos parakstus iesniegt Saeimā, savukārt deputātu uzdevums ir ieklausīties sabiedrības neapmierinātībā.

.

LASĪT VISU RAKSTU 

.

LASĪT KRIEVU VALODĀ 

.

Raksts ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par pārskata saturu atbild Sabiedrība par atklātību – Delna.

 

Pievienot komentāru

  •  

    Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52