×

AICINĀM EIROPAS PARLAMENTA DEPUTĀTU KANDIDĀTUS STRĀDĀT ĒTISKI UN ATKLĀTI

Biedrība “Sabiedrība par atklātību – Delna” (Delna) aicina Eiropas Parlamenta (EP) deputātu kandidātus parakstīt priekšvēlēšanu apņemšanos “Iestājies par godīgu rīcību – 2019” (Stand Up For Integrity – 2019 EU Elections Pledge) – uzņemties atbildību un apsolīt sabiedrībai, ka ievēlēšanas gadījumā tie rīkosies atklāti un godīgi. Kopā ar pretkorupcijas organizācijas Transparency International sekretariātu Delna aicina šādi rīkoties kandidātus visā Eiropā.

.

Parakstot apņemšanos deputāti apsola:

 • Visa ar manu darbu Eiropas Parlamentā saistītā rīcība būs atklāta un ētiska. Es publicēšu informāciju par saņemto pabalstu izmantošanu, tikšos tikai ar reģistrētiem lobistiem un publicēšu informāciju par šīm sanāksmēm.
 • Ievērošu “atdzišanas periodu” (cool off) pēc darba atstāšanas Eiropas Parlamentā. Tas nozīmē, ka kamēr es saņemšu pārejas pabalstu, es nelobēšu tādas organizācijas labā, kas reģistrēta Eiropas Pārredzamības reģistrā.
 • Atbalstīšu neatkarīgas ētikas komisijas izveidi, kas uzraudzīs interešu konfliktus, rotējošo durvju problēmu un lobēšanas atklātību.

 

Šī ir jau otrā šāda iniciatīva. 2014. gada pirmajā gadā solījumu parakstīja vairāk nekā 500 Eiropas politiķu.

.

Aicinām visus Eiropas Parlamenta deputātu kandidātus, kas atbalsta iniciatīvu “Iestājies par godīgu rīcību – 2019”, aizpildīt veidlapu, kas atrodama zemāk. Vairāk informācijas par apņemšanos atrodama ŠEIT.

 

Pievienot komentāru

 •  

   

   

  Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52

   

  rokas_gramataddddddbilde

  empiric_1