×

SATIEC DELNU LAMPĀ 28.-29. JŪNIJĀ CĒSĪS

Sarunu festivālā “Lampa” Cēsīs piektdien un sestdien, 2019. gada 28. un 29. jūnijā piedalīsies arī Delna un Alianse pret korupciju Latvijā. Mūs varēsiet satikt vismaz piecos pasākumos. Īpaši aicinām uz spēli par atvērto datu izmantošanu un prāta vētru par to, kā drosmīgi pieprasīt atklātību.

.

.

Spēle “Inovācijas un pārmaiņas, atverot datus”

Piektdien, 28. jūnijā plkst. 22.00-23.30, Zviedru teltī (nr. 8). Atzīmē savā Facebook kalendārā šeit ->.

 

Atvērtie dati ir 21. gadsimta fenomens, kas pilnībā izmainījis sabiedrības izpratni un pieeju līdzdalības procesam. Pierādījies, ka iestrādājot valsts pārvaldes rīcībā esošos datus sabiedrībai pieejamos un noderīgos rīkos, var panākt nozīmīgas pārmaiņas – daudz vairāk nekā tikai lielāku atklātību par iestāžu darbu. Vēlaties saprast, kā tas izpaužas praksē? Pievienojieties mums interaktīvā spēlē! Uzzināsiet, kā eksperti Latvijā, Lietuvā un Zviedrijā atvērtos datus izmanto valsts pārvaldes atbildīguma veicināšanā un apgūsiet prasmes efektīvāk komunicēt ar lēmumu pieņēmējiem un panākt pārmaiņas.

 

Spēli vadīs:
– Antonio Greko, Sabiedrības par atklātību – Delna eksperts,
– Pierre Mesure, Transparency Inernational Zviedrija biedrs, Digidem Lab,
– Ieva Dunčikaite, “Transparency International” Lietuvos skyrius / Lietuvas nodaļas eksperte.

 

Pasākums angļu valodā ar tulkojumu latviešu valodā. Pasākums notiek projekta “Pretkorupcijas datu ekosistēmas veidošana Baltijā un Ziemeļvalstīs” ietvaros, ko finansiāli atbalsta Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā un līdzfinansē projekta partneri DELNA – Sabiedrība par atklātību un “Transparency International” Lietuvos skyrius.

.

* foto no http://oldsite.theodi.org/blog/open-data-board-game

.

Prāta vētra “Kā drosmīgi pieprasīt atklātību?”

Sestdien, 29. jūnijā plkst. 17.00-18.00Līdzdalības telts (nr. 17). Atzīmē savā Facebook kalendārā šeit ->.

 

Aicinām piedalīties prāta vētrā par to, kā drosmīgi veidot argumentus cīņai ar atklātības pretiniekiem. Viltus ziņu un populisma laikā gandrīz katrā augsta līmeņa starptautiskā sanāksmē tiek pieminēta atklātības veicināšana stratēģiski svarīgajos sektoros un valdības darbā kopumā. Arī privātais sektors atklātību arvien vairāk izvirza kā vērtību, kas palīdz piesaistīt klientus, partnerus un investorus.

 

Tomēr nevalstiskās organizācijas un žurnālisti, kas iestājas par atklātību, nereti arī Latvijā piedzīvo politiķu un iedzīvotāju pretestību, pat nosodījumu. Galvenie pretargumenti – Vispārīgā datu aizsardzības regula un tiesības uz privātumu; pieņēmumi, ka privātums un atklātība ir savstarpēji izslēdzoši jēdzieni un, ka atklātība ierobežo konkurenci un rada kriminālnoziegumu riskus. Satversmes tiesas lēmums, kas atceļ līdzšinējo prasību publicēt amatpersonu un valsts institūciju darbinieku atalgojumu līdz ar vārdu un uzvārdu, atklātības līmeni Latvijā būtiski samazinājis.

 

Prāta vētru vadīs Inese Taurina, DELNA – Sabiedrība par atklātību Alianses pret korupciju Latvijā vadītāja.

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

 

PASĀKUMI, KUROS PIEDALĀS DELNA

 

 

Krustpunktā: kā aizsargāt trauksmes cēlējus?

Piektdien, 28. jūnijā 13.00-14.00, Dots skatuve (Nr. 1). Atzīmē savā Facebook kalendārā šeit ->.

 

Likums par trauksmes cēlējiem nule kā stājies spēkā. Skaidrosim un diskutēsim kā tas darbojas, kas ir tie pārkāpumi, par kuriem ir jāceļ trauksme, iedrošināsim cilvēkus būt aktīviem un ziņot par pārkāpumiem, un pats galvenais – kā trauksmes cēlējam tiek nodrošināta aizsardzība.

 

Pasākumu vada Aidis Tomsons, Latvijas Radio žurnālists. Piedalās arī Jānis Veide, Sabiedrības par atklātību “Delna” jurists.

.

Saruna “Klusēšana – ne vienmēr zelts” – PIEDALĀS DELNA

Piektdien, 28. jūnijā 18.30-19.30Valsts māja (nr. 24).

 

Kāpēc ziņot par pāridarījumu, krāpniecību vai nenovīdību? Kāpēc nē? Vai ir laiks celt trauksmi? Pretkrāpšanas kustība #Atkrāpies! un Valsts kanceleja aicina uz dzīvu sarunu, kuras laikā ikvienam auditorijā būs iespēja iejusties dažādās lomās un paust savu “kāpēc”, izmantojot mūsdienu tehniskos rīkus katra kabatā. Iegūtos rezultātus pārvērtīsim sarunā un kopīgi noteiksim izaicinājumus, vērtēsim sabiedrības iesaisti un meklēsim atbildes!

 

Piedalās Jānis Veide, Sabiedrības par atklātību “Delna” jurists, Jānis Endziņš, LTRK valdes priekšsēdētājs, Inese Kušķe, Valsts kancelejas Valsts pārvaldes politikas departamenta eksperte, viena no Trauksmes celšanas likuma autorēm, Nata Lasmane, Finanšu ministrijas ES fondu revīzijas departamenta direktore, iniciatīvas #Atkrāpies vadītāja.

 

Pasākumu vada Mārtiņš Brencis, Centrālās finanšu un līgumu aģentūras direktora vietnieks.

Sarunu organizē Valsts kanceleja sadarbībā ar Finanšu ministriju.

.

 

. .

Diskusija “Kam vajadzīgs NVO ētikas kodekss?”

Sestdien, 29. jūnijā 13.00-14.30, Līdzdalības telts, nr. 17.

 

NVO bieži vien ir tie, kuri asi kritizē politiķu un amatpersonu rīcību, kā arī kritiski vērtē sabiedrības uzvedību un attīstību, nereti izraisot jautājumus par pašu NVO darbību. Vai tad paši NVO nekad nekļūdās ētikas jautājumos? Vai nerīkojas tā, kas liek kritizēt paša rīcību? NVO bieži uzstāj uz labas uzvedības kodeksiem, vadlīnijām par interešu konfliktu risināšanu un citiem instrumentiem, kas uzliek kvalitātes latiņu amatpersonām un liek viņiem vadīties saskaņā ar šo kodeksu principiem. Bet kā ir ar pašu NVO rīcību? Vai un kāpēc tām vajadzīgs ētikas kodekss?

 

Diskusijā arī noskaidrosim, kāda pieredze ar Ētikas kodeksu ieviešanu ir citos sektoros? Identificēsim, kāda ir NVO sektora darba vide pirms Ētikas kodeksa ieviešanas un, kā kodeksu praktiski ieviest dzīvē?

 

Diskusijas dalībnieki: Valdis Liepiņš, Sabiedrība par atklātību – Delna padomes priekšsēdētājs, Māris Plūme, Finanšu nozares asociācijas Komunikācijas komitejas līdzpriekšsēdētājs, Swedbank Komunikācijas vadītājs Latvijā un Baltijā, Marija Golubeva. Idejas rada iespējas, deputāte, Saeimas sekretāra biedre, Inese Kušķe, Valsts Kanceleja, Valsts pārvaldes politikas departamenta konsultante, Valts Kalniņš, Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS eksperts. Moderatore: Dace Akule, Latvijas Pilsoniskās alianses Padomes locekle.

 

 

Pievienot komentāru

  • deputati uz delnas
  •  

    Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52