×

AICINĀM UZ DISKUSIJU PAR ATVĒRTO DATU IESPĒJĀM CĪŅĀ AR KORUPCIJU

.

Aicinām piedalīties diskusijā

.

Cīņa ar korupciju Baltijas un Ziemeļvalstu reģionā – kā izmantojam atvērto datu iespējas?

.

 22. oktobrī plkst. 15.30-17.00

Ziemeļvalstu Ministru padomes birojā

Berga bazārā, Marijas ielā 13/3

.

Atvērtie dati ir brīvi pieejama informācija bez atkalizmantošanas ierobežojumiem, kuru var rediģēt un automatizēti apstrādāt ar brīvi pieejamām programmām. Pēdējo trīs gadu laikā Latvija ir panākusi ievērojamu progresu atvērto datu jomā. Atvērtas gandrīz 300 datu kopas, šogad izstrādāta pirmā Latvijas atvērto datu stratēģija. Arī citās Baltijas un Ziemeļvalstīs palielinās atvērto datu pieejamība un tapuši inovatīvi rīki, kas atvieglo procesus un risina problēmas dažādās jomās. Kā Baltijas un Ziemeļvalstis izmanto atvērto datu iespējas korupcijas gadījumu atklāšanā un novēršanā?

.

Pasākumā diskutēsim, kā atvērtos datus stratēģiski integrēt Latvijas pretkorupcijas darbā un, kā tos efektīvi izmantot reģiona valstu sadarbībā.

.

Delnas atvērto datu eksperts Antonio Greko prezentēs rekomendācijas atvērto datu integrēšanai pretkorupcijas darbā. Ar praktiskiem piemēriem dalīsies Sergejus Muravjovas (Transparency International Lietuvas nodaļa) un Toni Mickiewicz (Open Knowledge Sweden).

.

Paneļdiskusijā piedalīsies:

  • Mikus Jēkabsons (VARAM)
  • Dāvis Sirmais (KNAB)
  • Andris Šteinbergs (VID)
  • Jānis Brazovskis (Latvijas Finanšu nozares asociācija)

.

Moderatore: pētnieciskā žurnāliste Inga Spriņģe (Re:baltica).

..

Diskusijas valodas: latviešu un angļu.

.

Ierobežotā vietu skaita dēļ, lūdzam apstiprināt dalību līdz šī gada 20. oktobrim, reģistrējoties šeit: https://forms.gle/eswFzyTH8J7Tv3XV9

.

Diskusiju organizē biedrība “Sabiedrība par atklātību – Delna” kopā ar Transparency International nodaļu Lietuvā un organizāciju Open Knowledge Sweden projekta “Pretkorupcijas datu ekosistēmas veidošana Baltijā un Ziemeļvalstīs” ietvaros.

.

Vairāk informācijas par pasākumu: Antonio Greko, biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” atvērto datu projektu vadītājs, antonio@delna.lv, +371 67285585.

.

Šis pasākums ir organizēts ar Ziemeļvalstu Ministru padomes finansiālu atbalstu. Par pasākuma saturu atbild projekta vadītāji un tas ne vienmēr atspoguļo Ziemeļvalstu Ministru padomes oficiālo viedokli vai politiskās nostādnes.

.

Pievienot komentāru

  • deputati uz delnas
  •  

    Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52