×

DELNA VALDĪBAI PRASA ATBILDĪBU UN ATKLĀTĪBU PAR PLĀNOTAJĀM DARBĪBĀM SAKARĀ AR ASV SANKCIJĀM AIVARAM LEMBERGAM

Pretkorupcijas organizācija “Sabiedrība par atklātību – Delna” (Delna) aicinājusi valdību publiski informēt sabiedrību par plānotajām darbībām pēc ASV Finanšu ministrijas Ārvalstu aktīvu kontroles biroja paziņojuma par sankcijām Aivaram Lembergam.

.

Ņemot vērā paziņojumā iekļauto informāciju par A.Lemberga ietekmes un kontroles tīklu un tā apjomu, Delna vēstulē aicinājusi valdību sniegt sabiedrībai informāciju par plānotajām darbībām, tajā skaitā informēt:.goo

 

  • Kad tiks uzsākta izmeklēšana par ASV 9. decembra paziņojumā iekļautajiem apgalvojumiem par Aivaru Lembergu? Kādā termiņā izmeklēšanu plānots pabeigt?

 

  • Kā valdība plāno radīt apstākļus kvalitatīvai un operatīvai pret A.Lembergu uzsākto krimināllietu iztiesāšanai?

.

Ņemot vērā sabiedrības ticību Latvijas valdības apņēmībai stiprināt tiesiskumu un panākt, ka Latvijā ir Baltijas valstīs zemākais korupcijas līmenis, Delna aicina katru valdības ministru uzņemties atbildību par operatīvu rīcību.

.

ASV sankcijas ir iespēja mazināt oligarhu ietekmi Latvijā un reizē pārbaudījums Latvijai spēt izmantot ASV uzsākto procesu un novest paziņojumā minēto apgalvojumu izmeklēšanu līdz iznākumam. Ja Latvijas iestādes nespēs kvalitatīvi izmeklēt lielās, sarežģītās korupcijas lietas un notiesāt vainīgos un arī turpmāk korumpantus sodīs citas valstis, Latvijas sabiedrības ticība tiesiskumam un valstij kopumā piedzīvos, iespējams, vēsturiski vissmagāko kritienu.

.

Vairāk informācijas: Liene Gātere, biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” direktore, liene.gatere@delna.lv, +37167285585.

.

(Attēls: Wikipedia) 

Pievienot komentāru

  • deputati uz delnas
  •  

    Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52