×

DELNA REALIZĒ PROJEKTU, LAI LATVIJĀ MAZINĀTU KORUPCIJU UN STIPRINĀTU PRETKORUPCIJAS KOPIENU

“Sabiedrība par atklātību – Delna” ir uzsākusi projekta “Korupcijas mazināšana un pretkorupcijas kopienas stiprināšana Latvijā” realizēšanu, lai veicinātu cīņu ar korupciju Latvijā, pilnveidotu regulējumu, stiprinātu pretkorupcijas kopienu un vairotu dažādu sabiedrības grupu neiecietību pret korupciju.

.

Projekta nepieciešamību pamato korupcijas lielā negatīvā ietekme uz ik katru Latvijas iedzīvotāju un valsts drošību. Pēc pētnieku aplēsēm, korupcija Latvijai izmaksā 3-5 miljardus eiro gadā vai 160 eiro ik mēnesi katram iedzīvotājam.

.

Jau iepriekš esam ziņojuši, ka 2019. gada Korupcijas uztveres indeksā Latvija saņēma 56 punktus no 100, par 2 punktiem mazāk nekā 2018. gadā (58 p), joprojām atpaliekot no Lietuvas (60 p.) un Igaunijas (74 p.). Tendence ir pretēja valdības uzstādītajam mērķim – 2022. gada indeksā pārspēt Igauniju. Sliktos rādītājus Latvijai naidīgi spēki var izmantot sabiedrības šķelšanai, apdraudot nacionālo drošību.

.

GALVENĀS PROJEKTA AKTIVITĀTES

 • Ekspertīzes sniegšana lēmumu pieņēmējiem;
 • Trauksmes celšanas likuma ieviešanas un Saeimas darba analīze;
 • Pretkorupcijas kopienas stiprināšana, iesaistot Rīgas un reģionu iedzīvotājus, diasporu, dažādu jomu NVO un lēmumu pieņēmējus kopīgās diskusijās un pretkorupcijas regulējuma pilnveidē;
 • Likumu un rīcībpolitikas grozījumu aktualizēšana, īstenojot informatīvo kampaņu.

.

Projekts notiek no 2020. gada 2. janvāra līdz 31. oktobrim.

.

Aktuālā projekta informācija apkopota Delnas mājaslapā ->.

.

Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

.

Pievienot komentāru

 •  

   

   

  Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52

   

  rokas_gramataddddddbilde

  empiric_1