×

ARTIS PABRIKS: APVIENOJAM OPERATIVITĀTI AR ATKLĀTĪBU

Šī gada 5. maijā Delna tiešsaistē sarunājās ar Aizsardzības ministru Arti Pabriku par individuālo aizsardzības un dezinfekcijas līdzekļu centralizēto iepirkumu uzraudzīšanu.

Artis Pabriks, norādīja, ka Aizsardzības ministrijas mērķis ir individuālo aizsarglīdzkeļu iepirkšanā apvienot operativitāti un efektivitāti ar atklātību, tāpēc aicina sabiedrības pārstāvjus novērot iepirkuma procesu.

 

Artis Pabriks: “Sadarbojamies ar Delnu, jo svarīgi, lai mūsu labais vārds, darba stils un metodes atbilstu tam, ko sabiedrība no mums sagaida. Delnas klātbūtne dod valstiskām darbībām sava veida leģitimitāti.”

.

.

 

Kā tiešraidē norādīja Delnas direktore Liene Gātere – Delnai ir uzkrāta pieredze sarežģītu iepirkumu uzraudzībā. Šoreiz Delna uzraudzīs, vai VAMOIC, darba grupa un pārējās atbildīgās institūcijas ievēro pieņemto ārkārtas situācijas iepirkumu veikšanas procedūru. Delnai paredzētas tiesības kā novērotājam piedalīties visās procesu stadijās, tajā skaitā darba grupas sanāksmēs un Iepirkumu komisijas sēdēs, kā arī būs nodrošināta piekļuve visai iepirkumu dokumentācijai.

Lai sekmētu atklātību, godīgu konkurenci un efektīvu valsts līdzekļu izlietošanu,  Delna 30. aprīlī noslēdza līgumu ar Aizsardzības ministriju par Covid-19 centralizēto iepirkumu uzraudzību. Atbilstoši līgumam, līdz ārkārtējās situācijas beigām Delna uzraudzīs Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centra (VAMOIC) izveidotās iepirkumu komisijas un Aizsardzības ministrijas izveidotās Valsts centralizēto rezervju iepirkumu darba grupas (darba grupa) darbu..

 

Vairāk informācijas: Zane Zvirgzdiņa, biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna”  juriste, zane.zvirgzdina@delna.lvwww.delna.lv.

Pievienot komentāru

  • deputati uz delnas
  •  

    Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52