×

SARUNA AR EPPO PROKURORU GATI DONIKU

2020. gada 27. jūlijā Eiropas Savienības Padome Eiropas Prokuratūras (EPPO) Eiropas prokurora amatā apstiprinājusi Latvijas pārstāvi Gati Doniku.

2020. gada 2. oktobrī Delna aicināja Gati Doniku uz sarunu, lai skaidrotu, kas ir EPPO, kāds ir tās darbības uzdevums un Eiropas deleģēto prokuroru pilnvaras. Ar Gati Doniku sarunājās Delnas direktore Liene Gātere.

 

 

 

Vairāk informācijas par EPPO un tās kompetenci lasiet Gata Donika rakstā Kas ir EPPO un kāda ir tās kompetence:Spēcīgs Eiropas Savienības budžets, it īpaši tā pareiza izmantošana, ir viens no būtiskiem elementiem uzticības veidošanā Eiropas Savienības pilsoņu vidū. Finanšu resursi, kas ir Eiropas Savienības rīcībā, ir ne tikai pienācīgi jāvada, bet arī jātērē tā, lai Eiropas Savienības pilsoņi no tā gūtu labumu. Lai to paveiktu, Eiropas Savienībai ir jābūt ne tikai pienācīgai savu finanšu resursu pārvaldības sistēmai, bet arī sistēmai, kas finanšu resursus aizsargā no to izkrāpšanas, korupcijas un citiem noziedzīgiem nodarījumiem, bet nepieciešamības gadījumā spēj saukt pie atbildības vainīgās personas, rodot taisnīgu krimināltiesisko noregulējumu…”.

Ieraksts ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par ieraksta saturu atbild “Sabiedrība par atklātību – Delna”.

Pievienot komentāru

  • deputati uz delnas
  •  

    Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52