×

IEINTERESĒTO PUŠU ATZINUMI PAR TOPOŠO INTEREŠU PĀRSTĀVĪBAS ATKLĀTĪBAS REGULĒJUMU

Ir noslēgusies 13. Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas 26. janvārī nodotā sabiedriskā apspriešana dokumentam “Interešu pārstāvības atklātības regulējuma pamatprincipi” (dokuments), kuras laikā ieinteresētās puses tika aicinātas sniegt atzinumus par regulējuma nepieciešamību Latvijā un paust savu viedokli par dokumentā ietvertajiem sākotnējiem pamatprincipiem. Kopā tika saņemti 16 atzinumi no nevalstiskajām un uzņēmēju organizācijām un valsts pārvaldes iestādēm un tie tiks izmantoti tālākai likuma izstrādei.

Aicinām iepazīties ar sabiedriskās apspriešanas laikā saņemtajiem atzinumiem no nevalstiskajām un uzņēmēju organizācijām un valsts pārvaldes iestādēm šeit ->.

Sabiedriskajai apspriešanai nodoto dokumentu izstrādāja Saeimas komisijas Darba grupa lobēšanas atklātības likuma izstrādei deputātes Ineses Voikas (AP!) vadībā, kurā kopā piedalās vēl deviņi deputāti: Juris Rancāns (JKP), Andrejs Judins (JV), Raimonds Bergmanis (ZZS), Mārtiņš Šteins (AP!), Normunds Žunna (JKP), Edvīns Šnore (NA), Aivars Geidāns (KPV), Ivans Klementjevs (Saskaņa) un neatkarīgā deputāte Ļubova Švecova.  Darba grupa tika izveidota 2019. gada rudenī un tajā ir pārstāvētas 7 politiskās frakcijas, tādējādi pārstāvot visus 13. Saeimā ievēlētos politiskos spēkus.

Darba grupā piedalās arī pārstāvji no nevalstiskā sektora (“Sabiedrība par atklātību – Delna”, domnīca “Providus”), valsts pārvaldes (Valsts kanceleja, KNAB, Tiesībsargs, Tieslietu ministrija), konstitucionālo tiesību eksperts Edgars Pastars un 13. Saeimas analītiskā dienesta pārstāvis Dr. Visvaldis Valtenbergs.

Interešu pārstāvība ir neatņemama demokrātijas sastāvdaļa. Šai jomai ir jābūt nostiprinātai arī Latvijā ar piemērotu regulējumu, kas nodrošinātu atklātu un godīgu sabiedrības pārstāvniecību lēmumu pieņemšanā. Lai gūtu plašāku ieskatu par interešu pārstāvības jomu Latvijā un, kā tas tiek darīts citās Eiropas valstīs, iesakām apmeklēt Delnas tīmekļa vietni www.interesuaizstaviba.lv.

Šo aktivitāti finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”. Par aktivitātes saturu atbild biedrība “Sabiedrība par atklātību – Delna”.

Pievienot komentāru

  • deputati uz delnas
  •  

    Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52