×

TIEŠRAIDE: DISKUSIJA PAR INTEREŠU KONFLIKTU AMATPERSONU DARBĪBĀ NOVĒRŠANU – VAI SPĒSIM NODROŠINĀT AUGSTUS ATKLĀTĪBAS STANDARTUS

Sekojot līdzi interešu konflikta pārvaldībai Latvijā un Eiropas Padomes Pretkorupcijas starpvalstu grupas (GRECO) piektās novērtēšanas kārtas ziņojuma ieviešanai, biedrība “Sabiedrība par atklātību – Delna” (Delna) un ASV vēstniecība Latvijā rīko starptautisku tiešsaistes pasākumu, kas veltīts interešu konflikta pārvaldībai centrālajā valdībā (konsultatīvo darbinieku un padomnieku līmenis), valsts un pašvaldību kapitālsabiedrībās. Diskusija notiek 2021. gada 18. jūnijā plkst. 14.00–16:30 konferenču platformā Zoom, ar tiešraidi www.delna.lv.

Diskusijā kopā ar GRECO ziņotājiem, starptautiskajiem un vietējiem pretkorupcijas un labas pārvaldības ekspertiem runāsim par Latvijas progresu mērķtiecīgu pasākumu ieviešanā, lai novērstu interešu konfliktu augsta līmeņa amatpersonu vidū, kā arī Saeimas pēdējā laika atkāpēm no šo rekomendāciju ieviešanas.

Pasākumu atklās Nīderlandes Karalistes vēstnieks Latvijā V.E. Hoverts Jans Korneliss Beils de Vrū (Govert Jan Cornelis Bijl de Vroe) un Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšsēdētāja Inga Goldberga. Kā eksperti uzstāsies:

 • GRECO vecākā padomniece Ļubova Samokhina (Lioubov Samokhina),
 • tiesību zinātņu pasniedzēja Kolumbijas Universitātē, Ņujorka (ASV) Dženifera Rodžersa (Jennifer Rodgers),
 • domnīcas PROVIDUS asociētais pētnieks labas pārvaldības un korupcijas novēršanas jomā Valts Kalniņš,
 • Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) Pirmās (Stratēģijas) pārvaldes priekšniece Anna Aļošina.

 

Pasākuma otrajā daļā – publiskajā diskusijā piedalīsies 13. Saeimas deputāti, tajā skaitā deputāti no Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldību komisijas, kuras kompetencē ir dažādi ar interešu konfliktu amatpersonu darbībā saistīti jautājumi, Valsts kancelejas pārstāvji, kā arī ikviens interesents, kas būs gatavs iesaistīties sarunās par pēdējā laikā sabiedrībā izskanējušajiem interešu konflikta jautājumiem.

Diskusijas moderatores, LV portāla direktores Zaidas Kalniņas vadībā, gūsim ieskatu pretrunīgi vērtētajos grozījumos likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā”, kuri būtiski sašaurina valsts amatpersonas deklarācijas publiskojamo daļu noteiktām amatpersonu grupām – augstskolu, valsts un pašvaldību kapitālsabiedrību padomju locekļiem. Noskaidrosim, kādi ir šo grozījumu mērķi, kādas ir šī brīža augstākās izglītības sistēmas vajadzības un gadījumā, ja šie grozījumi tiktu pieņemti, tad modelēsim, kādas būs sabiedrības iespējas uzraudzīt augsta līmeņa amatpersonu, kas ir apveltītas ar stratēģiski un finansiāli svarīgu lēmumu pieņemšanas pilnvarām, mantiskās intereses.

“Mums ir jāievieš lielāka atklātība par politiskajiem procesiem jautājumos, kas attiecas uz lēmumu pieņemšanu un amatpersonu interešu konflikta novēršanu – tā ir daļa no korupcijas apkarošanas un labas pārvaldības, ko rekomendē arī GRECO. Delna uzskata, ka viens no svarīgākajiem soļiem cīņā pret korupciju ir augsta līmeņa atklātības nodrošināšana, kas iet roku rokā ar sabiedrības iespējām interesēties un sekot līdzi iespējamiem amatpersonu interešu konfliktiem. Tādēļ Latvijai nebūtu jāatsakās no augstajiem atklātības standartiem, ko esam izvirzījuši augsta līmeņa amatpersonām,” komentē Delnas direktore Inese Tauriņa.

Apaļā galda tiešsaistes diskusijā aicinām piedalīties valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju pārstāvjus, nevalstisko sektoru, pētniekus, žurnālistus un ikvienu interesentu. Pasākuma pilna programma pieejama šeit->.

Šī ir otrā Delnas rīkotā tiešsaistes apaļā galda diskusija veltīta GRECO rekomendāciju iedzīvināšanai Latvijas politiskajā vidē. Pirmā apaļā galda tikšanās tika veltīta interešu pārstāvības atklātības regulējumam Latvijā un tā notika 2021. gada 23. aprīlī, ar pasākuma ierakstu var iepazīties šeit->.

 

Delnas kontakti

 

Pasākumu atbalsta Amerikas Savienoto valstu vēstniecība Latvijā.

Pievienot komentāru

 •  

  Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52

  bilde

  empiric_1