×

DELNA IESAKA: KO NEPALAIST GARĀM FESTIVĀLĀ LAMPA?

Sarunu festivāls LAMPA šogad norisināsies 20. un 21. augustā. Uz Delnas skatuves ”Kā uz Delnas” divās dienās un astoņās sarunās diskutēsim par atklātības, sabiedrības līdzdalības un pretkorupcijas tēmām. Gatavojoties festivālam, Delna ir apkopojusi vairākas citu organizatoru rīkotās diskusijas par nozīmīgām tēmām, kurām aicinām sekot līdzi klātienē vai tiešsaistē (par norises formātu sk. katras diskusijas saiti).

Kā panākt cieņpilnu komunikāciju starp politiķiem un žurnālistiem

Mūsdienās politiķu komunikācijas stils ar medijiem dažkārt ir aizskarošs, cenšoties diskreditēt mediju veidoto saturu. Kā demokrātijā veidot cieņpilnas attiecības starp politiķiem un žurnālistiem, un ko no tā iegūst vai zaudē sabiedrība?

Kad: 20. augustā plkst. 13:00–14:00, skatuve Dots.

Vairāk par diskusiju šeit->.

Spēles “Vēlēšanu pilsēta” atklāšana un izspēle

Domnīca Providus plašākai auditorijai prezentēs latviešu valodā atveidoto Zviedru institūta izstrādāto lomu spēli “Vēlēšanu pilsēta”, kas ar spēļu metodi lomu spēles ietvaros skaidro vēlēšanu procesus un tiem izrietošās sekas. Tās izspēlē tiks iesaistīti trīs jaunieši un trīs politiķi.

Kad: 20. augustā plkst. 15:00–16:30, skatuve “Kā uz Delnas”.

Vairāk par spēli šeit->.

Diskusija “Mana Eiropa – ceļojums nākotnē”

Sabiedrības līdzdalība politiskajos procesos ir būtisks priekšnosacījums atklātības veicināšanai. Eiropas Savienības institūcijas ir nākušas klajā ar plaša mēroga iniciatīvu, virzot debašu sēriju un aicinot ikvienu visā Eiropā dalīties ar savām idejām palīdzot veidot kopēju ES nākotni. Latvijas Radio veidotā diskusija būs daļa no visaptverošām diskusijām ar iedzīvotājiem un dažādām sabiedrības grupām.

Kad: 20. augustā plkst. 18:30–19:30, skatuve “Uzzibsnī”.

Vairāk par diskusiju šeit ->.

Populisms: no aizvainojuma politikas uz cieņas politiku?

Mūsdienās populisms kļuvis par visnotaļ plaši izplatītu parādību. Kā viens no šādiem populisma virzītājspējiem saistāms ar aizvainojuma sajūtu. Diskusijas mērķis ir izprast populisma iekšējos mehānismus, izmantojot aizvainojuma prizmu, lai izstrādātu institucionālos veidus, kā pārveidot šādu aizvainojumu cieņā.

Kad: 20. augustā plkst. 20:00–21:30, Zviedru skatuve.

Vairāk par diskusiju šeit ->.

Pārprastā demokrātija

Sabiedriskie mediji, kas parasti raksta vai diskutē par plašai sabiedrībai aktuālām tēmām, bieži veido tehnoloģijām veltītus speciālizlaidumus. Kāda ir tehnoloģiju ietekme uz mūsdienu sabiedrībai nozīmīgiem procesiem un demokrātiju kopumā?

Kad: 21. augustā plkst. 11:00–12:00, skatuve Uzzibsnī.

Vairāk par diskusiju šeit->.

E–demokrātija vai ne e–demokrātija

E–demokrātija padarījusi politisko līdzdalību pieejamāku kā vēl nekad – petīcijas, aptaujas un e-vēlēšanas kļuvušas par loģisku soli valsts un sabiedrības savstarpējās attiecībās. Kā iedvesmot iedzīvotājus jēgpilni līdzdarboties, ja valsts piedāvātie līdzdalības kanāli, tostarp dalība Saeimas un pašvaldības vēlēšanās tiek izmantoti aizvien retāk?

Kad: 21. augustā plkst. 11:00–12:00, skatuve Apgaismo.

Vairāk par diskusiju šeit ->.

Kā Valsts kontrole var dot pēc iespējas lielāku sabiedrisko labumu?

Šobrīd Valsts kontrolē notiek darbs pie jaunās četru gadu stratēģijas izstrādes, kurai jāsāk darboties 2022. gadā. Kas tiek gaidīts no augstākās revīzijas iestādes Latvijā, lai šī valsts kļūtu godīgāka un, lai pieaugtu pilsoņu cieņa pret valsts pārvaldi un valsts cieņa pret pilsoņiem?

Kad: 21 augustā plkst. 11:00–12:30, skatuve Dots.

Vairāk par diskusiju šeit->.

Ziņot vai neziņot?

Pretlikumību atklāšanā ļoti liela loma ir sabiedrības gatavībai ziņot par pārkāpumiem.  Kas veicina un kavē ziņošanu par pārkāpumiem mūsdienu sabiedrībā, un kādā veidā ziņošana var izpausties kā cieņas izradīšanas forma?

Kad: 21. augustā plkst. 13:00–14:00, Norvēģu skatuve.

Vairāk par diskusiju šeit ->.

Cik lielā ēnā ir tava pašcieņa?

Latvijā ēnu ekonomikas, aplokšņu algu un negadījumu darba vietā rādītāji ir vieni no augstākajiem Eiropā. Diskusijā tiks runāts par augstās ēnu ekonomikas iemesliem un to, kas darāms, lai to mainītu.

Kad: 21. augustā plkst. 17:00–18:30, Skatuve Dots.

Vairāk par diskusiju, šeit ->.

AIF joga pilsoniskās apzinātības praktizēšanai

Improvizētā jogas nodarbībā tās dalībniekiem būs iespēja diagnosticēt savu pilsonisko aktivitāti, apzināt savas pilsoniskās problēmzonas, izvirzīt personiskos pilsoniskos mērķus kā arī izstrādāt savu individuālo treniņa programmu to sasniegšanai.

Kad: 21. augustā plkst. 19:00–20:30, Norvēģu skatuve.

Vairāk par diskusiju šeit ->.

 

Visu LAMPA programmu skatiet šeit ->.

 

Delnas dalību Lampā atbalsta Nīderlandes karalistes vēstniecība Latvijā un Atklātības fonds.

Pievienot komentāru

  •  

    Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52

    bilde

    empiric_1