×

VIDEO: PUBLISKĀ DISKUSIJA PAR SABIEDRĪBAS UZTICĒŠANOS VALSTS PĀRVALDEI

“Sabiedrība par atklātību – Delna” (Delna) un ASV vēstniecība Latvijā aicina piedalīties starptautiskā tiešsaistes ekspertu forumā un apaļā galda diskusijā “Kā veicināt sabiedrības uzticēšanos valsts pārvaldei Latvijā”. Pasākums notika 2021. gada 10. septembrī plkst. 14.00–16.30 (EET) . Ar pasākuma programmu var iepazīties šeit ->.

ATKLĀŠANA UN EKSPERTU FORUMS

DISKUSIJA

Šī ir trešā apaļā galda tikšanās četru pasākumu sērijā, kas veltīta Eiropas Padomes Pretkorupcijas starpvalstu grupas (GRECO) rekomendācijām un Latvijas progresam korupcijas novēršanā un atklātības veicināšanā. Šīs diskusijas mērķis ir paplašināt informētību un izpratni par sabiedrības uzticēšanos valsts pārvaldei, faktoriem, kas šo uzticēšanos ietekmē, un veidiem, kā to veicināt.

Uzticēšanās trūkums valsts pārvaldei padara grūtāk īstenojamu publisko lēmumu ieviešanu dzīvē, un tie var skart dažādas jomas – nacionālo drošību, ekonomisko izaugsmi un arī COVID-19 krīzes un tās seku pārvaldību.  

Pasākumu atklās un tā pirmajā daļā – ekspertu forumā piedalījās: 

 • Kanādas vēstnieks Latvijā, Lietuvā un Igaunijā V.E. Kevins Rekss (Kevin Rex).
 • 13. Saeimas deputāte un darba grupas lobēšanas atklātības likuma izstrādei vadītāja Inese Voika.
 • Delnas pētnieks Olafs Grigus prezentēs arī Delnas nesen veiktā ziņojuma par Covid-19 laikā valdības veikto pasākumu ietekmi uz atklātības līmeni Latvijā galvenos secinājumus un faktorus, kas ietekmēja sabiedrības attieksmi pret valdības piedāvātajiem pandēmijas risinājumiem u. c. 
 • ASV Tieslietu departamenta vecākais padomnieks globālās pretkorupcijas jautājumos Pīters Einsvorts (Peter Ainsworth) runās par prokuratūras lomu sabiedrības uzticēšanās valsts pārvaldei veicināšanā.
 • Valsts kancelejas Valsts pārvaldes politikas departamenta konsultante Inese Kušķe iepazīstinās ar Valsts kancelejas aktuālajiem projektiem sabiedrības iesaistes veicināšanā.
 • Baltijas drošības fonda direktors Otto Tabuns runās par sabiedrības uzticēšanos kā priekšnoteikumu publisko lēmumu ieviešanā. 

 

Ekspertu forums ievadīja diskusiju, kurā piedalījās:

 • 13. Saeimas deputāts un Parlamentārās izmeklēšanas komisijas, kas izmeklē Latvijas valdības kļūdaino rīcību Covid-19 pandēmijas pārvarēšanas procesā, vadītājs Rihards Kozlovskis.
 • 13. Saeimas deputāts un Veselības ministrijas parlamentārais sekretārs Ilmārs Dūrītis.
 • Latvijas Pilsoniskās alianses direktore Kristīne Zonberga.
 • Delnas pētnieks Olafs Grigus.
 • Valsts kancelejas Valsts pārvaldes politikas departamenta konsultante sabiedrības līdzdalības jautājumos Zane Legzdiņa-Joja.

 

Diskusijas dalībniekus aicinājām iesaistīties sarunā par COVID-19 pārvaldību Latvijā un pandēmijas ietekmi uz sabiedrības uzticēšanos valsts varai un ieilgušām Latvijas demokrātijas problēmām. Lūdzām dalīties ar redzējumu par progresu, kas Latvijai ir jāveic, lai īstenotu labu pārvaldību un veicinātu sabiedrības uzticēšanos publiskajai varai. 

Pasākuma valoda: latviešu un angļu valoda (nodrošināts sinhronais tulkojums latviešu un angļu valodā).

Pasākums ir publiski pieejams tiešsaistē un pēc tā ierakstos.

Ar pirmo apaļā galda tikšanos, kas notika 23. aprīlī un bija veltīta interešu pārstāvības (lobēšanas) regulēšanai Latvijā, var iepazīties šeit ->. Savukārt ar otro apaļā galda tikšanos, kas notika 18. jūnijā un bija veltīta interešu konflikta pārvaldībai Latvijā, var iepazīties šeit ->. 

  

Pasākumu atbalsta Amerikas Savienoto valstu vēstniecība Latvijā un Atklātības fonds. 

 

Pievienot komentāru

 • deputati uz delnas
 •  

  Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52