×

VIDEO: EKSPERTU FORUMS UN PUBLISKA DISKUSIJA: LIKUMS UN TIESU SISTĒMA LATVIJĀ

Kā stiprināt Latvijas tiesu sistēmas neatkarību, kvalitāti un efektivitāti cīņā ar korupciju? Kādi soļi Latvijai ir jāveic progresa virzienā? “Sabiedrība par atklātību – Delna” (Delna) un ASV vēstniecība Latvijā aicina piedalīties starptautiskā tiešsaistes ekspertu forumā un apaļā galda diskusijā “Likums un tiesu vara: ierocis, lai mazinātu korupciju”. Pasākums notiks 2021. gada 15. oktobrī plkst. 14.00–16.40 (EET) konferenču platformā Zoom (ar reģistrāciju -> šeit). Tiešraide būs pieejama arī Delnas mājaslapā un Facebook lapā.

Šī ir noslēdzošā tikšanās četru pasākumu sērijā, kas veltīta starptautiskajām rekomendācijām un Latvijas progresam korupcijas novēršanā un atklātības veicināšanā. Šī pasākuma mērķis ir paplašināt informētību un izpratni par likuma varu Latvijā, atbildīgo iestāžu spēju paredzēt un novērst riskus, kas apzināti vai neapzināti var rezultēties pārkāpumos un noziedzīgos nodarījumos, kā arī atklāt tos un iztiesāt atbilstoši likuma normām. Likums un efektīva tiesu vara ir pretkorupcijas pasākumu stūrakmens un reizē instruments cīņā ar korupciju.  

Pasākumu atklās un tā pirmajā daļā ekspertu forumā, piedalīsies:
  • Nīderlandes Karalistes vēstnieces vietniece Latvijā Lieske de Krijgere (Lieske de Krijger).
  • Tieslietu ministra biroja vadītājs Aldis Bukšs.
  • Augstākās tiesas priekšsēdētājs Aigars Strupišs.
  • Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja Pirmās pārvaldes Pirmās nodaļas (Politikas plānošanas nodaļa) priekšniece Inese Zelča.
  • ASV vēstniecības Rīgā federālais prokurors un reģionālais rezidējošais juridiskais padomnieks Amīts Kabravala (Ameet Kabrawala).

 

Eksperti prezentēs redzējumu par progresu, kas Latvijai ir jāveic, lai pilnveidotu Latvijas tiesu sistēmas neatkarību, kvalitāti un efektivitāti cīņā ar korupciju, saturiski ekspertu forumu balstīsim uz Eiropas Komisijas 2021. gada ziņojumu par likuma varu Latvijā. Ekspertu forums kalpos kā ievads pasākuma otrajā daļā plānotajai publiskajai diskusijai, kurā piedalīsies 13. Saeimas deputāti, Ministru prezidenta biedra, tieslietu ministra biroja vadītājs Aldis Bukšs, Augstākās tiesas priekšsēdētājs Aigars Strupišs, Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Korupcijas apkarošanas koordinācijas nodaļas prokurore Evita Masule un Iekšējā drošības biroja Stratēģiskās plānošanas nodaļas vecākā inspektore Dace Valgere.

Publiskās diskusijas laikā runāsim par virzieniem, kādos valdībai ir jāpastiprina centieni korupcijas apkarošanā – spēja notiesāt augsta līmeņa amatpersonas ar korupciju saistītās lietās un politiskais godaprāts. 2021. gada 18. februārī Delna organizēja diskusiju ar tieslietu un korupcijas ekspertiem, praktiķiem, kuru ikdienas pienākumos ietilpst korupcijas apkarošana un korupcijas pārkāpumu izmeklēšana, kriminālvajāšana un notiesāšana un aicinājām viņus sniegt ieskatu problēmā un norādīt uz konkrētiem risinājumiem. 15. oktobra publiskās diskusijas laikā Lolitas Čigānes vadībā centīsimies noskaidrot, vai februārī pārrunātie risinājumi tiek ieviesti dzīvē un kāds ir progress.

 

 

Pasākuma pilna programma.

Preses relīze.

Pasākuma valoda: latviešu un angļu valoda (nodrošināts sinhronais tulkojums latviešu un angļu valodā).

Pasākums būs publiski pieejams tiešsaistē Delnas mājaslapā un sociālajos tīklos (ar reģistrāciju Zoom) un pēc tam arī ierakstos.

Pasākumu atbalsta ASV vēstniecība Latvijā un Atklātības fonds, ar viņu atbalstu jau rīkojām pirmos trīs pasākumus, kas veltīti Latvijas progresam korupcijas apkarošanā. Šis ir noslēdzošais pasākums vairāku pasākumu sērijā. Aicinām iepazīties ar iepriekšējo pasākumu kopsavilkumiem.

Pievienot komentāru

  • deputati uz delnas
  •  

    Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52