×

VEBINĀRU “KĀ MĒS VARAM MAZINĀT KORUPCIJU?” VIDEO IERAKSTI

“Sabiedrība par atklātību – Delna” (Delna) oktobra pēdējā nedēļā aicināja NVO pārstāvjus piedalīties vebināru ciklā par atklātības veicināšanu un korupcijas novēršanu. Trīs vebināros skaidrojām korupcijas pētījumu nozīmi, iespējas, ko ikvienam pētniekam, medijam un aktīvajam iedzīvotājam sniedz tiešsaistes rīks “Deputāti uz Delnas“, kas ir trauksmes celšana un kā jaunais Trauksmes celšanas likums to pilnveidos. Šajā rakstā esam publicējuši vebināru video ierakstus un aicinām tos noskatīties. 

 

Vebinārs “Ko par Latviju stāsta plaši lietotie korupcijas pētījumi?”

Kas ir korupcija un kādas ir tās negatīvās sekas? Ko par korupcijas līmeni Latvijā stāsta starptautiski plaši lietotie  pretkorupcijas pētījumi, uz kādām ar korupciju saistītām problēmām tie mums norāda un kādā virzienā Latvijas valstij ir jādodas, kādi lēmumi ir jāpieņem, lai to apkarotu.

 

Vebinārs “Kādu informāciju var iegūt, izmantojot Deputāti uz Delnas?”

Vebināra laikā aplūkojām Delnas populāro tīmekļa vietni www.deputatiuzdelnas.lv un parādījām, kā ikviens no mums to var izmantot – apskatīt, atlasīt un analizēt politisko partiju finanšu avotus, ziedojuma apmērus, Saeimas deputātu deklarētās intereses, kā arī citu interesējošu informāciju.

 

Vebinārs “Kas ir trauksmes celšana?”

Kas ir trauksmes celšana un ko tā nozīmē ikvienam no mums? Delnas juridiskā konsultante Krista Asmusa stāstīja par trauksmes celšanu Latvijā, tās būtību, iepazīstināja arī ar trauksmes cēlēju stāstiem un situācijām, par kurām trauksme būtu jāceļ.  Pievērsām uzmanību arī jaunajam Trauksmes celšanas likumam, kuram drīzumā ir jāstājas spēkā.

 

 

Šo aktivitāti finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par aktivitātes saturu atbild biedrība “Sabiedrība par atklātību – Delna”.

Pievienot komentāru

  • deputati uz delnas
  •  

    Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52