×

PIESAKIES APMĀCĪBĀM “JAUNIEŠU DELNA” UN AUDZĒ SAVU PILSONISKO AKTĪVISMU

“Sabiedrība par atklātību – Delna” (Delna) aicina jauniešus vecumā no 16 līdz 20 gadiem pieteikties tiešsaistes apmācībām “Jauniešu Delna”, kurā 5 nodarbību garumā no 2022. gada februāra līdz martam stāstīsim un aicināsim domāt par to, kas ir demokrātija un tiesiskums, ko jaunieši var darīt, lai veicinātu demokrātiju un tiesiskumu, kādu ietekmi uz ikviena jaunieša izaugsmes iespējām atstāj korupcija. Apmācību laikā līdzās teorētiskajām nodarbībām plānojam arī vairākas praktiskās nodarbības, kurās trenēsim jauniešus būt pilsoniski aktīviem un sniegsim ieskatu tajā, kā ikviens var sekot līdzi tam, kas notiek viņa kopienā, un audzēt savu un savu draugu pilsonisko aktīvismu. Pieteikšanās apmācībām notiek līdz 31. decembrim, aizpildot reģistrācijas formu.

Apmācību mērķis ir izglītot jauniešus par demokrātijas un godprātības principiem, veicināt viņu pilsonisko aktīvismu un spēju atpazīt korupciju un atbilstoši rīkoties, saskaroties ar to dažādās dzīves situācijās.

Apmācības notiks no 2022. gada februāra līdz martam piektdienu pēcpusdienās konferenču platformā Zoom.

  • 18. februāris 14:30-17:30 Ievadnodarbība. Kas ir demokrātija un kas ir korupcija? Kāda būs Latvija pēc 20 gadiem?
  • 25. februāris 14:30-17:30 Kā novērst korupciju un negodprātīgu rīcību? Ar ko sākt? Vai pietiek ar to, ka esam pilsoniski aktīvi un uzņemamies lielāku atbildību par to, kas notiek mums apkārt?
  • 4. marts 14:30-17:30 Kas ir “ētikas dilemmas” un kā tajās rīkoties? Vai trauksmi var celt arī jaunietis? ”Špikeris” jauniešiem – kā pieņemt lēmumus dažādās dzīves situācijās.
  • 11. marts 14:30-17:30 Kāda ir iedzīvotājiem atvērta pašvaldība? Vai mana pašvaldība tāda ir? Vērtēsim pašvaldību atvērtību, atsaucoties uz mūsdienu sabiedrības vajadzībām.
  • 18. marts 14:30-17:30 Tuvojas 14. Saeimas vēlēšanas. Daudziem jauniešiem šīs būs pirmās vēlēšanas, kurās viņi piedalīsies. Ko darīt, lai jaunietis neapjuktu plašajā politisko partiju programmu un deputātu kandidātu klāstā pirms vēlēšanām? Kur meklēt informāciju un rast atbildes?

 

Pēc apmācību cikla motivētākos skolu jauniešus aicināsim kļūt par labas pārvaldības un pretkorupcijas vēstniekiem un piedāvāsim iespēju kopā ar Delnas komandu doties uz kādu no Latvijas skolām (arī savu skolu) un pastāstīt vienaudžiem par apmācību laikā iegūtajām zināšanām un prasmēm un dažādiem ieguvumiem, ko sniedz pilsoniskais aktīvisms.

Šīs apmācību cikls ir noderīgs skolēniem, kuri mācas sociālās zinātnes un politiku, kā arī ikvienam, kuram interesē savā pašvaldībā un valstī notiekošais un kurš vēlas būt pilsoniski aktīvs. Pieteikšanās apmācībām notiek līdz 31. decembrim, aizpildot reģistrācijas formu. Apstiprinājumu par dalību apmācībās nosūtīsim 2022. gada janvāra vidū. Dalība apmācībās ir bezmaksas.

 

                             

 

Papildu informācija:
Delnas interešu aizstāvības un projektu vadītāja Agnija Birule, agnija.birule@delna.lv

 

Šī aktivitāte tiek īstenota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas atbalstu caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”. Par saturu atbild biedrība “Sabiedrība par atklātību – Delna”.

 

Pievienot komentāru

  • deputati uz delnas
  •  

    Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52