×

PUBLISKA DISKUSIJA PAR INTEREŠU KONFLIKTA PĀRVALDĪBU PAŠVALDĪBĀS

Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldību komisija šobrīd strādā pie topošā Pašvaldību likuma, ar kuru ir paredzēts veicināt sabiedrības iesaisti pašvaldības darbā, pārskatīt labas pārvaldības un tiesiskuma principus, starp kuriem ir arī interešu konflikta pārvaldības jautājums un lēmējvaras attiecības ar izpildvaru. “Sabiedrība par atklātību – Delna” (Delna) aicina ikvienu piedalīties tiešsaistes ekspertu forumā un apaļā galda diskusijā “Interešu konflikta pārvaldība pašvaldībās”. Pasākums notiek 2022. gada 14. aprīlī plkst. 10.00–12.00 (EET) konferenču platformā Zoom (ar reģistrāciju -> šeit). Tiešraide būs pieejama arī Delnas Facebook lapā.

Šīs diskusijas mērķis ir paplašināt informētību par interešu konflikta novēršanu un pārvaldību Latvijas pašvaldībās pēc administratīvi teritoriālās reformas. Pašvaldību reformas mērķis bija izveidot ekonomiski daudz spēcīgākas un attīstītākas pašvaldības, kas spēj piesaistīt investīcijas, nodrošinot daudz līdzsvarotāku attīstību un sniegt kvalitatīvus pakalpojumus saviem iedzīvotājiem. Reformas rezultātā mazāka skaita pašvaldības vadītāju rokās ir atbildība par lielāku skaitu iedzīvotāju, plašākām pašvaldības teritorijām un resursiem. Līdz ar to arvien aktuālāks paliek politiskā godaprāta un saistībā ar to arī interešu konflikta pārvaldības jautājums un pasākumi, lai nodrošinātu, ka pašvaldības lēmējvara pieņem lēmumus, neatrodoties interešu konflikta stāvoklī.

Pasākumu atklās Delnas direktore Inese Tauriņa un Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšsēdētāja Inga Goldberga. Pasākuma pirmajā daļā ekspertu forumā (10:00-11:00) apkoposim praksi interešu konflikta pārvaldībā pašvaldībās un sniegsim informāciju par faktoriem, kas to ietekmē. Vērsīsim uzmanību uz labas pārvaldības un politiskā godaprāta principiem, kas ir ārkārtīgi svarīgi lēmumu pieņemšanas un politiku veidošanas procesos un pie kuru iestrādes jaunajā Pašvaldību likumā šobrīd strādā Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldību komisija. Kā runātājus līdzās Delnai esam aicinājuši piedalīties Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Korupcijas novēršanas apkarošanas biroja un domnīcas PROVIDUS pārstāvjus.

Pasākuma otrajā daļā aicināsim 13. Saeimas un pašvaldību deputātus, ekspertus un tiesībsargājošo iestāžu pārstāvjus izteikties par likumprojektā “Pašvaldību likums” (Nr. 976/Lp13 pirms otrā lasījuma) iesniegto deputāta Viktora Valaiņa priekšlikumu Nr. 262, kas aicināja no likumprojekta izslēgt 76. pantu un tā izslēgšanas sekām. Proti, likumprojektā “Pašvaldību likums” nebūs nodrošināta interešu konflikta pārvaldība un nebūs noteikti domes deputātiem amatu savienošanas ierobežojumi, kas nodrošinātu lēmējvaras nošķiršanu no izpildvaras.

Pasākuma programma pieejama šeit ->.

  • Pasākuma valoda: latviešu valoda.
  • Pasākums būs publiski pieejams tiešsaistē Delnas Facebook lapā (ar reģistrāciju Zoom) un pēc tam arī ierakstos.

 

Pasākumu atbalsta ASV vēstniecība Latvijā un Atklātības fonds, ar viņu atbalstu jau rīkojām četrus pasākumus par dažādām pretkorupcijas, tiesiskuma un labas pārvaldības tēmām 2021. gadā. Šogad turpinām iesākto un uzsākam jaunu pasākumu sēriju, kas arī būs veltīta Latvijas progresam korupcijas apkarošanā. Šis ir pirmais pasākums šogad četru pasākumu sērijā.

 

Pievienot komentāru

  • deputati uz delnas
  •  

    Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52