×

PILSONISKI AKTĪVI VIDUSSKOLĒNI NOSLĒDZ APMĀCĪBAS “JAUNIEŠU DELNA”

“Sabiedrībā par atklātību – Delna” (Delna) ir noslēgušās skolēnu apmācības “Jauniešu Delna”. Tuvākajā laikā motivēti un pilsoniski aktīvi vidusskolēni dosies uz skolām Latvijā, lai iegūtās zināšanas par demokrātiju, atklātību un pretkorupciju nodotu vienaudžiem. Delna apmācību noslēguma pasākumā 2. aprīlī Raiņa un Aspazijas māja Rīgā tikās klātienē ar apmācību absolventiem – 14 jauniešiem un viņu skolasbiedriem.  

Jaunieši ir pārliecināti, ka apmācību laikā iegūtās zināšanas pielietos savās turpmākajās pilsoniskajās aktivitātēs un jau plāno pirmās vizītes uz Latvijas skolām pie saviem vienaudžiem.

Delnas un citi eksperti februārī un martā izglītoja jauniešus vecumā no 16 līdz 20 gadiem par demokrātijas un godprātības principiem, lai veicinātu jauniešu pilsonisko aktīvismu un spēju atpazīt korupciju un atbilstoši rīkoties, saskaroties ar to dažādās dzīves situācijās. Piemēram, Delnas pētnieks Olafs Grigus vadīja vienu no nodarbībām par jauniešu vēlēšanu pratību, plašo politisko partiju klāstu un politisko programmu mērķiem un uzdevumiem. 

Apmācībās piedalījās jaunieši no Eiropas Tālmācības vidusskolas, Rīgas 1. Tālmācības vidusskolas, Rīgas 64. vidusskolas, Daugavpils 12. vidusskolas, Viļa Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas, Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas, Rīgas 25. vidusskolas, Talsu Valsts ģimnāzijas, Oskara Kalpaka pamatskolas, Dobeles Valsts ģimnāzijas, Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas un Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas. 

Apmācību noslēguma pasākumā jauniešus sveica Delnas direktore Inese Taurina, 13. Saeimas deputāte Inese Voika. Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka vietniece izmeklēšanas darbību jautājumos Ineta Cīrule stāstīja par iestādes darbu cīņā pret korupciju un dalījās izmeklēšanas noslēpumos. Ineta Cīrule uzsver: “Jaunieši ir mūsu nākamie uzņēmēji, darbinieki un valsts amatpersonas, un tieši viņu morāles kompasam dažādās privātās un profesionālās dzīves situācijās ir izšķiroša loma nākotnes Latvijas, tās sabiedrības un vērtību veidošanā. Apzinoties savas rīcības sekas un iestājoties par godīgu un godprātīgu rīcību, jaunieši var uzlabot mūsu valsts labklājību un izaugsmi.”  

Delnas projektu vadītāja un viena no apmācību vadītājām ar skolotājas pieredzi vēstures un politikas mācību priekšmetos Liene Dreimane pauž: “Šiem jauniešiem brīvprātīgais darbs un pilsoniskais aktīvisms ir dabiska vērtība. Tāpat arī vēlme cīnīties par godīgu un atbildīgu sabiedrību un apkarot korupciju ir viņu interesēs. Ļoti lepojos ar apmācību dalībniekiem un reizē mācos no viņiem entuziasmu un lielo zinātkāri par to, kas notiek mums apkārt ikdienā. 

Noslēdzoties apmācībām, vairāki apmācību dalībnieki ir izlēmuši kļūt par labas pārvaldības un pretkorupcijas vēstnešiem un kopā ar Delnas komandu aprīlī un maijā dosies uz Latvijas skolām pastāstīt vienaudžiem par apmācību laikā iegūtajām zināšanām un ieguvumiem, ko sniedz dalība pilsoniskajās aktivitātēs. Ar šo izglītošanas metodi dodam iespēju aktīvajiem jauniešiem pielietot un nostiprināt savas zināšanas un prasmes dzīvē un attīstīt līderību. Tajā pašā laikā, izmantojot pieeju “jaunietis-jaunietim”, aptveram plašāku jauniešu auditoriju un nododam zināšanas un prasmes tālāk Latvijas skolās. 

Vairāk par apmācību programmu var lasīt Delnas mājaslapā šeit ->

Foto no apmācību noslēguma pasākuma 2. aprīlī Raiņa un Aspazijas mājā Rīgā.

 

Delnas kontakti:

  • Inese Tauriņa, direktore, inese.taurina@delna.lv, +371 67285585,
  • Agnija Birule, interešu aizstāvības un projektu vadītāja, agnija.birule@delna.lv  

 

Šīs preses relīzes sagatavošanu finansē ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas atbalstu caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”. Par publikācijas saturu atbild biedrība “Sabiedrība par atklātību – Delna”. 

 

Pievienot komentāru

  • deputati uz delnas
  •  

    Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52