×

PUBLISKA DISKUSIJA “SAEIMAS DEPUTĀTU ĒTIKAS KODEKSS”

“Sabiedrība par atklātību – Delna” (Delna) aicina ikvienu piedalīties tiešsaistes ekspertu forumā un apaļā galda diskusijā “Saeimas deputātu ētikas kodekss”. Pasākums notiek 2022. gada 20. maijā plkst. 10.00–12.00 (EET) konferenču platformā Zoom (ar reģistrāciju -> šeit, aicinām reģistrēties līdz 20. maija plkst. 9:00). Tiešraide būs pieejama arī Delnas Facebook lapā.

Pasākuma mērķis ir paplašināt informētību par Saeimas deputātu ētikas kodeksa vispārīgo tvērumu un trūkumiem. Kā arī pastiprināt deputātu centienus pārskatīt un atjaunināt ētikas kodeksu, atbilstoši GRECO ceturtās kārtas novertējumā izteiktajām rekomendācijām. Rekomendāciju mērķis ir panākt, ka ētikas kodekss ir mūsdienīgs un ikdienā izmantots dokuments. Par ētikas kodeksa pārskatīšanu un atjaunošanu ir ārkārtīgi svarīgi runāt arī kontekstā ar topošo interešu pārstāvības (lobēšanas) atklātības regulējumu, pie kura šobrīd strādā 13. Saeima un ir apņēmusies jauno regulējumu pieņemt līdz sasaukuma beigām.

Pasākumu atklās Delnas direktore Inese Tauriņa un Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas priekšsēdētāja Janīna Kursīte-Pakule. Pasākuma pirmajā daļā ekspertu forumā (10.00-11.00):

  • apkoposim starptautiskās GRECO rekomendācijas Saeimas deputātu un darbinieku godprātības veicināšanai.
  • sniegsim ieskatu pašreizējā Saeimas deputātu ētikas kodeksā un tā trūkumos.
  • kā runātāji līdzās Delnai piedalīsies, Korupcijas novēršanas apkarošanas biroja, Valsts kancelejas un uzņēmējvides pārstāvji.

 

Pasākuma otrajā daļā  (11:00-12:00) rīkojam publisko diskusiju, uz kuru aicināsim 13. Saeimas deputātus, ekspertus un pilsoniski aktīvus iedzīvotājus, runāt par deputātu profesionālās ētikas normām un rīcību esošā ētikas kodeksa tvērumā, vērsīsim uzmanību arī nepieciešamajiem uzlabojumiem un ētikas kodeksa sasaisti ar topošo interešu pārstāvības (lobēšanas) atklātības likumu.

  • Pasākuma pilna programma šeit ->.
  • Pasākuma valoda: latviešu valoda.
  • Pasākums būs publiski pieejams tiešsaistē Delnas Facebook lapā (ar reģistrāciju Zoom) un pēc tam arī ierakstos.

 

 

Šī ir otrā tikšanās šogad četru pasākumu sērijā, kas veltīta starptautiskajām rekomendācijām un Latvijas progresam korupcijas novēršanā un atklātības veicināšanā. Pasākumu atbalsta ASV vēstniecība Latvijā un Atklātības fonds. Aicinām iepazīties ar iepriekšējā pasākuma kopsavilkumu.

Ekspertu forums un publiskā diskusija “Interešu konflikta pārvaldība pašvaldībās”.

 

Pievienot komentāru

  •  

    Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52