×

MĀKSLAS IZSTĀDES ATKLĀŠANA: CIEŅA, DROSME, GODĪGUMS UN ATBILDĪBA JAUNIEŠU ACĪM

Kas ir cieņa, drosme, godīgums un atbildība jauniešu acīm? Kā jaunieši vērtē un redz šīs vērtības attiecībās ar citiem cilvēkiem un valsti? “Sabiedrība par atklātību – Delna” (Delna) aicina ikvienu uz mākslas izstādes “Cieņa, drosme, godīgums un atbildība jauniešu acīm” atklāšanu un zīmējumu autoru apbalvošanu 2022. gada 7. jūlijā 16:00 Mazajā Ģildē Mazajā zālē (Amatu iela 5, Rīga). Lūgums reģistrēties pasākumam šeit -> līdz 5. jūlijam. Mākslas izstādi atklās Delnas direktore Inese Tauriņa, izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece, ASV vēstniecības Latvijā vēstnieka vietniece Ruta Elvikis un Nīderlandes Karalistes vēstnieces vietniece Latvijā Lieske de Krijgere (Lieske de Krijger). Izstāde būs apskatāma līdz 2022. gada 29. jūlijam.

Delna, aktualizējot jauniešu lomu atbildīgas un tiesiskas valsts stiprināšanā, 2022. gada martā aicināja jauniešus vecumā no 12 līdz 19 gadiem piedalīties zīmējumu konkursā “Es redzu”. Mudinājām jauniešus izvēlēties vienu no zīmējuma konkursa apakštēmām “Es un godīgums”, “Es un atbildība”, “Es un drosme” vai “Es un cieņa” un savos zīmējumos atainot, kā izvēlētā vērtība izpaužas viņu un apkārtējo cilvēku rīcībā un attieksmē vienam pret otru.

Konkursa noslēgumā saņēmām 133 darbus no 24 Latvijas skolām un 1 ģimenes. Visbiežāk jaunieši savos darbos atainoja drosmi – 57 zīmējumi, atbildību – 30 zīmējumi, cieņu – 23 zīmējumi, godīgumu – 13 zīmējumi. Vairāki jaunieši darbos bija izvēlējušies apvienot vērtības – 10 zīmējumi. Katram zīmējumam ir dots nosaukums, jaunieši saviem darbiem ir pievienojuši arī aprakstus, tādējādi palīdzot skatītājam izprast darba ideju un ar teksta palīdzību sajust uzzīmēto.

Zīmējumos atklājas jauniešu emocijas un godaprāts, attiecības ar ģimeni, skolasbiedriem un skolotājiem, rūpes par dabu un dzīvniekiem, attieksme pret COVID-19 ierobežojumiem un Krievijas uzsākto karu Ukrainā.

Izstādē būs apskatāmi Aleksandrovas pamatskolas, Baldones vidusskolas, Daugavpils Vienības pamatskolas, Daugavpils 9. vidusskolas, Dobeles 1. vidusskolas, Dundagas vidusskolas, Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijas, Jelgavas pamatskola “Valdeka” – attīstības centra, J.G. Herdera Rīgas Grīziņkalna vidusskolas, Jūrmalas Pumpuru vidusskolas, Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas, Rīgas Centra humanitārā vidusskolas, Rīgas Kultūru vidusskolas, Rīgas 6. vidusskolas, Rīgas 40. vidusskolas, Rīgas 63. vidusskolas, Rīgas 71. vidusskolas, Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas, Salacgrīvas vidusskolas, Salaspils 1. vidusskolas, Skaistkalnes vidusskolas, Vaboles vidusskolas, Viesītes vidusskolas un Zilupes Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu darbi.

Pasākumā aicinām piedalīties zīmējumu konkursa dalībniekus, Latvijas skolas, ar izglītības un kultūras jomu saistītās iestādes un ikvienu interesentu. Lūgums reģistrēties pasākumam šeit -> līdz 6. jūlijam, tas mums palīdzēs apjaust gaidāmo viesu skaitu.

Izstādes atklāšanā apbalvosim labāko zīmējumu autorus katrā no konkursa apakštēmām, ASV vēstniecība Latvijā, Nīderlandes Karalistes vēstniecība Latvijā un Atklātības fonds pasniegs jauniešiem simpātijas balvas.

 

 

Zīmējumu izstāde būs apskatāma līdz 2022. gada 29. jūlijam, ieeja bez maksas.

 

Šo projektu finansiāli atbalsta Amerikas Savienoto Valstu vēstniecība Latvijā, Nīderlandes Karalistes vēstniecība Latvijā un Atklātības fonds. Izstādes telpas nodrošina Rīgas dome un Mazā Ģilde.

 

Pievienot komentāru

  • deputati uz delnas
  •  

    Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52