×

PASĀKUMS MEDIJIEM: KO ATKLĀTĪBAS JOMĀ PAREDZ JAUNAIS PAŠVALDĪBU LIKUMS

“Sabiedrība par atklātību – Delna” (Delna) aicina medijus apmeklēt tiešsaistes prezentācijas pasākumu “Ko atklātības jomā paredz jaunais Pašvaldību likums”. Pasākums notiek 2022. gada 5. jūlijā plkst. 15.30–16.30  konferenču platformā Zoom (aicinām reģistrēties dalībai līdz 5. jūlija plkst. 15.00 šeit->), pēc pasākuma visiem reģistrētajiem dalībniekiem nosūtīsim prezentāciju . 

Pasākuma mērķis ir paplašināt mediju informētību par likumprojekta “Pašvaldību likums” (Nr. 976/Lp13) tvērumu un jaunajām normām atklātas un sabiedrībai pieejamas pašvaldības pārvaldībā. Prezentācijas pasākuma laikā:

  • sniegsim ieskatu Delnas 2021. gada pilotpētījumā “Pašvaldību atklātības indekss“,
  • iepazīstināsim ar jaunajām normām pašvaldību atklātības un sabiedrības iesaistes jomā.

 

Iepriekšējais pašvaldību darbu regulējošais likums “Par pašvaldībām” stājās spēkā 1994. gada 9. jūnijā un kopš tā laika nebija būtiski mainīts un atjaunots. Pozitīvi vērtējams ir tas, ka atšķirībā no iepriekšējā likuma, jaunais likums veicina atklātību par pašvaldības darbību un sabiedrības iesaisti savas administratīvās teritorijas attīstībā (līdzdalīgā budžetēšana, iedzīvotāju padomes), skaidro pašvaldību informatīvo izdevumu mērķi un publicēšanu.

2022.gada 15. jūnijā Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas deputāti atbalstīja likumprojekta “Pašvaldību likums” tālāku virzīšanu uz trešo lasījumu Saeimā. Ar šo deputāti noslēdza vairāk nekā gadu ilgo likumprojekta izskatīšanu komisijā un darba grupās. Par šo likumprojektu vēl ir jānobalso Saeimā trešajā lasījumā. Plānots, ka likums stāsies spēkā 2023. gada 1. janvārī.

 

 

Šis pasākums ir rīkots projektā “Godprātības un atklātības veicināšana pašvaldībās un to sadarbībā ar uzņēmējiem”, saņemot dotācijas 49 250 EUR no Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas EEZ un Norvēģijas grantu ietvaros. Projekta mērķis ir stiprināt pašvaldību atklātību Latvijā un Norvēģijā. Par pasākuma saturu atbild biedrība “Sabiedrība par atklātību – Delna”.

 

Pievienot komentāru

  •  

    Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52