×

NULLES TOLERANCE PRET KORUPCIJU ZIŅAS UN DARBI

2023

UZŅĒMUMIEM IR TIESĪBAS SARGĀT SAVU REPUTĀCIJU

Uzņēmumu reputācijas graušana nav retums. No Delnas aptaujātajiem uzņēmumiem gandrīz visi atbildēja, ka ir saskārušies ar reputācijas graušanu, trešā daļa piekrita, ka tā ir ļoti liela problēma. Lai aktualizētu tēmu un meklētu risinājumus izaicinājumiem, biedrība “Sabiedrība par atklātību – Delna” (Delna) 2023. gada 28. martā aicināja uz diskusiju “Uzņēmuma reputācijas graušana. Ko darīt?”. Šajā rakstā izceltas diskusijas galvenās atziņas un aktualizētie jautājumi.

AICINĀJUMS UZ DISKUSIJU “UZŅĒMUMA REPUTĀCIJAS GRAUŠANA. KO DARĪT?”

Ko darīt, ja publiskajā telpā (interneta vidē, pasākumos u.c.) tiek apzināti grauta uzņēmuma reputācija? Lai par to diskutētu, analizētu konkrētus reputācijas graušanas piemērus un kopīgi rastu iespējamos risinājumus, biedrība “Sabiedrība par atklātību – Delna” rīko diskusiju “Uzņēmuma reputācijas graušana. Ko darīt?”. Diskusija notiek otrdien, 2023. gada 28. martā plkst. 14.00–16.00, Delnas biroja telpās Veru ielā 6, Rīgā, dalība ar reģistrēšanos.

Narvesen pievienojas iniciatīvai “Nulles tolerance pret korupciju” – Narvesen (www.narvesen.lv, 2023-04-03).

Caffeine pievienojas iniciatīvai “Nulles tolerance pret korupciju” – Caffeine LV (https://caffeine.lv, 2023-04-03).

2022

KĀPĒC IR SVARĪGA UZŅĒMUMU NULLES TOLREANCE PRET KORUPCIJU (2022-07-07)

Pētījumi liecina, ka vairums uzņēmumu visā pasaulē savas darbošanās laikā ir saskārušies ar korupciju vai korupcijas mēģinājumiem, tomēr daudziem uzņēmumiem vēl aizvien trūkst efektīvu korupcijas novēršanas programmu un prasmju tās izvērtēt. Uzņēmumu pārstāvji diskutēja Iniciatīvas atklāšanas pasākumā, kapēc ir svarīga uzņēmumu nulles tolerance pret korupciju. 

 

PIRMAIS FINTECH UZŅĒMUMS PIEVIENOJAS INICIATĪVAI “NULLES TOLERANCE PRET KORUPCIJU” (2022-07-06)

Delnas un “CSR Latvia” īstenotajai iniciatīvai, kuras mērķis ir mazināt korupcijas riskus Latvijas biznesa vidē un uzlabot uzņēmumu praksi informācijas publiskošanā un pretkorupcijas programmu ieviešanā, ir pievienojies finanšu tehnoloģiju uzņēmums “Eleving Group”.

 

ATKLĀJ INICIATĪVU “NULLES TOLERANCE PRET KORUPCIJU” (2022-05-31)

Delna un Korporatīvās sociālās atbildības platforma (CSR Latvia) 2022. gada 30. maijā atklāja iniciatīvu “Nulles tolerance pret korupciju”. Pievienojoties šai iniciatīvai uzņēmumi ir apņēmušies ieviest un sekmēt atklātības principus, īstenot pretkorupcijas politikas un procedūru ieviešanu un publiskošanu uzņēmumā un uzņēmējdarbības vidē kopumā.

 

INICIATĪVAS “NULLES TOLERANCE PRET KORUPCIJU” PREZENTĀCIJA (2022-05-18)

2022. gada 30. maijā plkst. 15.00–17.00 Rīgā, Talejas ielā 1 (VID ēkā), Valsts nekustamo īpašumu telpās notiks iniacitīva “nulles tolerance pret korupciju” prezentācija.

 

2021

DELNA AICINA UZŅĒMĒJUS IESAISTĪTIES INICIATĪVĀ “NULLES TOLERANCE PRET KORUPCIJU” (2021-12-07)

“Latvija jau daudzus gadus stagnē cīņā pret korupciju – Transparency International Korupcijas uztveres indeksā mūsu rādītāji kopš 2014. gada nav būtiski uzlabojušies. Turklāt, viens no zemajiem rādītājiem šajā indeksā ir tieši biznesa integritātes jomā. Delna aicina uzņēmumus pievienoties iniciatīvai “Nulles tolerance pret korupciju”. 

 

AICINĀM UZŅĒMUMUS PIEVIENOTIES INICIATĪVAI “NULLES TOLERANCE PRET KORUPCIJU” (2021-11-29)

Pieprasījums pēc uzņēmumu darbības atklātības un nefinanšu ziņošanas visā pasaulē strauji aug. To pieprasa ne tikai klienti, bet arī investori un biznesa partneri arvien vairāk vēlas redzēt uzņēmumu atklātību – informācijas publiskošanu. Delna aicina uzņēmumus apliecināt savu nulles toleranci pret korupciju un pievienoties šai iniciatīvai.

 

PĒTĪJUMS UN VADLĪNIJAS PAR ATKLĀTU BIZNESU (2021-11-29)

Delna 2021. gada rudenī veica pētījumu par biznesa vides atklātību un izstrādāja Atklāta biznesa vadlīnijas. Pētījumā “Pretkorupcijas datu publiskošanas prakse uzņēmumos Latvijā 2021″ vērtējām, kā uzņēmumos ir ieviestas pretkorupcijas programmas, kāda ir darbinieku, vadības un valdes atbildība, kā arī, vai uzņēmumos pastāv trauksmes celšanas mehānismi.

Pievienot komentāru

  • deputati uz delnas
  •  

    Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52