×

KORUPCIJAS UZTVERES INDEKSA PAZIŅOŠANA 31. JANVĀRĪ PLKST. 9.00

Vai Latvijā īstenotie pretkorupcijas pasākumi sniedz rezultātu? “Sabiedrība par atklātību – Delna” (Delna) aicina uzzināt jaunākos Transparency International Korupcijas uztveres indeksa (Corruption Perceptions Index) Latvijas rezultātus. Delna prezentēs Latvijas 2022. gada rezultātu – korupcijas uztveri publiskajā sektorā un mūsu vietu salīdzinājumā ar pārējām reģiona valstīm, Eiropas Savienību un pasauli. Korupcijas uztveres indeksa paziņošanas pasākums notiek 2023. gada 31. janvārī plkst. 9.00 video-konferenču platformā Zoom (ar reģistrāciju šeit ->) un iespēju sekot līdzi pasākuma tiešraidei Delnas Facebook kontā.

Prezentēsim Latvijas 2022. gada sniegumu cīņā pret korupciju. Papildu tam vērsīsim uzmanību atsevišķi uz sniegumu politiskā godaprāta (political integrity), biznesa godaprāta (business integrity) un publisko līdzekļu izšķērdēšanas jomās. Kā arī izteiksim virkni rekomendācijas lēmumu pieņēmējiem un valdībai – kādi pretkorupcijas pasākumi ir jāievieš katrā no jomām.

Pasākuma izskaņā prognozēsim, vai izdosies sasniegt Nacionālajā attīstības plānā (2021–2027) noteiktos mērķus un pēc pāris gadiem atrasties mazāk korumpēto valstu vidū. Pasākumu noslēgsim ar jautājumu un atbilžu sesiju.

  • Korupcijas uztveres indeksa Latvijas rādītāja pilna Delnas analīze un rekomendācijas šeit ->.
  • Preses relīze šeit ->.

 

Korupcijas uztveres indeksu ik gadu publicē starptautiskā pretkorupcijas organizācija Transparency International, un tas ir pasaulē visplašāk lietotais publiskā sektora korupcijas līmeņa indikators. Delna ir starptautiskās pretkorupcijas organizācijas Transparency International nodaļa Latvijā. Transparency International nodaļas izziņo Korupcijas uztveres indeksa rezultātus savās valstīs 31. janvārī sākot ar plkst. 7.01 (pēc Latvijas laika), pirms tam rezultāti nav publiski pieejami.

Aicinām ikvienu interesentu sekot līdzi Delnas pasākuma tiešraidei Facebook vai reģistrēties un piedalīties video-konfereču platformā Zoom. Reģistrācijas saite šeit ->. Dienu pirms pasākuma visiem reģistrētajiem pasākuma dalībniekiem uz e-pasta adresi nosūtīsim Zoom saiti. Ar Latvijas iepriekšējā gada Korupcijas uztveres indeksa rezultātiem aicinām iepazīties šeit ->.

 

Šis ieraksts ir sagatavots ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas atbalstu caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”. Par ieraksta saturu atbild biedrība “Sabiedrība par atklātību – Delna”.

 

 

Pievienot komentāru

  • deputati uz delnas
  •  

    Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52