×

LAMPAS DISKUSIJA – JA ES BŪTU PREZIDENTS, KO ES TEIKTU SAVĀ INAUGURĀCIJAS RUNĀ

Biedrība “Sabiedrība par atklātību – Delna” (Delna) 10. jūnijā plkst. 20:00 aicina visus uz Cēsīm, kur notiks sarunu festivāls LAMPA. Delna rīko diskusiju “Mana valsts prezidenta inaugurācijas runa” un aicinās trīs Latvijas iedzīvotājus un mākslīgo intelektu iejusties prezidenta lomā un teikt savas inaugurācijas runas, ekspertus – vērtēt dzirdētās runas un analizēt sabiedrības gaidas – kādiem sabiedrībā būtiskiem jautājumiem prezidentam ir jāpievērš uzmanība, kādām prioritātēm ir jābūt viņa dienaskārtībā. Pirms pasākuma aicinām iedzīvotājus aizpildīt aptauju -> Ko Tu sagaidi no Latvijas valsts prezidentes vai prezidenta? Aptaujas rezultātus prezentēsim pasākumā un lūgsim ekspertus komentēt. 

Valsts prezidents ir valsts augstākā amatpersona, kurai ir virkne pilnvaru – reprezentēt valsti starptautiski un sekmēt politisko stabilitāti un tiesiskumu valstī, tai pat laikā prezidents  ir valsts bruņotā spēka augstākais vadonis, kurš kara gadījumā ieceļ virspavēlnieku. Neskatoties uz prezidenta formālajām pilnvarām, viņam kā valsts simbolam ir iespējas būtiski ietekmēt sabiedrisko domu, uzrunājot tautu un paužot nostāju dažādos sabiedrībai aktuālos jautājumos.

Ar šo sarunu Delna rosina iedzīvotājus pārdomāt un formulēt to, kas prezidentam būtu jādara un jāapsola. Savukārt nākamajam prezidentam tā ir iespēja ieklausīties sabiedrības gaidās pirms svinīgā zvēresta nodošanas un inaugurācijas ceremonijas. 

 

 

Datums un laiks: 10. jūnijā plkst. 20:00-21:00 pirms “Politiķu cepiena”
Skatuve: Skatuve UZZIBSNĪ
Norises vieta kartē:  Skat. LAMPA mājaslapā 

Sekojiet līdzi informācijai Delnas mājaslapā, sociālo tīklu kontos, īpaši Facebook, kā arī festivāla LAMPA mājaslapā. 

 

Delnas dalība LAMPā uz skatuves UZZIBSNĪ tiek nodrošināta bezmaksas, pateicoties Fondam atvērtai sabiedrībai DOTS. 

 

 

Pievienot komentāru

  • deputati uz delnas
  •  

    Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52