×

LAMPAS DISKUSIJA – JA ES BŪTU PREZIDENTS, KO ES TEIKTU SAVĀ INAUGURĀCIJAS RUNĀ

Biedrība “Sabiedrība par atklātību – Delna” (Delna) 9. un 10. jūnijā aicina visus uz Cēsīm, kur notiks sarunu festivāls LAMPA. Delnas rīkotā diskusija “Mana valsts prezidenta inaugurācijas runa” notiks 10. jūnijā plkst. 20.00. Tajā trīs Latvijas iedzīvotāji iejutīsies prezidenta lomā un teiks savas inaugurācijas runas, eksperti – vērtēs dzirdētās runas un analizēs sabiedrības gaidas – kādiem sabiedrībā būtiskiem jautājumiem prezidentam ir jāpievērš uzmanība, kādām prioritātēm ir jābūt viņa dienaskārtībā. Pirms pasākuma aicinām iedzīvotājus aizpildīt aptauju -> Ko Tu sagaidi no Latvijas valsts prezidenta? Aptaujas rezultātus prezentēsim pasākumā un lūgsim ekspertus komentēt. 

Valsts prezidents ir valsts augstākā amatpersona, kurai ir virkne pilnvaru – reprezentēt valsti starptautiski un sekmēt politisko stabilitāti un tiesiskumu valstī, tai pat laikā prezidents  ir valsts bruņotā spēka augstākais vadonis, kurš kara gadījumā ieceļ virspavēlnieku. Neskatoties uz prezidenta formālajām pilnvarām, viņam kā valsts simbolam ir iespējas būtiski ietekmēt sabiedrisko domu, uzrunājot tautu un paužot nostāju dažādos sabiedrībai aktuālos jautājumos.

Ar šo sarunu Delna rosina iedzīvotājus pārdomāt un formulēt to, kas prezidentam būtu jādara un jāapsola. Savukārt nākamajam prezidentam tā ir iespēja ieklausīties sabiedrības gaidās pirms svinīgā zvēresta nodošanas un inaugurācijas ceremonijas. 

 

 

Datums un laiks: 10. jūnijā plkst. 20:00-21:00 pirms “Politiķu cepiena”
Skatuve: 29 Skatuve UZZIBSNĪ
Norises vieta kartē:  Cēsu pils parks

Vada Delnas direktore Inese Tauriņa. Piedalās kā eksperti – Delnas pētnieks Olafs Grigus, sabiedrisko mediju portāla “LSM.lv” ziņu redaktors Edgars Zicāns; iedzīvotāji – cilvēks ar zaļu domāšanu un nezūdošu enerģiju Jānis Veide, biroja vadītāja Sabīne Ezeriņa un studente Alma Paula Štēbele.

Sekojiet līdzi informācijai Delnas mājaslapā, sociālo tīklu kontos, īpaši Facebook, kā arī festivāla LAMPA mājaslapā. 

 

Delnas dalība LAMPā uz skatuves UZZIBSNĪ tiek nodrošināta bezmaksas, pateicoties Fondam atvērtai sabiedrībai DOTS. 

 

 

Pievienot komentāru

  • deputati uz delnas
  •  

    Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52