×

AICINĀM APMEKLĒT SARUNU FESTIVĀLU LAMPA 9. UN 10. JŪNIJĀ

Piektdien un sestdien, 2023. gada 9. un 10. jūnijā Cēsīs notiek sarunu festivāls LAMPA. 

Šogad “Sabiedrība par atklātību – Delna” (Delna) piedalās ar diskusiju “Mana valsts prezidenta inaugurācijas runa”. Aicināsim Latvijas iedzīvotājus iejusties prezidenta lomā un teikt savas inaugurācijas runas, ekspertus – vērtēt dzirdētās runas un analizēt sabiedrības gaidas – kādiem sabiedrībā būtiskiem jautājumiem prezidentam ir jāpievērš uzmanība, kādām prioritātēm ir jābūt viņa dienaskārtībā. 

Datums un laiks: 10. jūnijā plkst. 20:00-21:00 (pirms “Politiķu cepiena”)
Skatuve: 29 Skatuve UZZIBSNĪ
Norises vieta kartē:  Cēsu pils parks

 

 

Savukārt Centrālās vēlēšanu komisijas rīkotajā diskusijā “Vēlēšanas 2.0 – skats nākotnē” Delnas direktore Inese Tauriņa piedalās kā runātāja.

Datums un laiks: 9. jūnijā 14:00-15:00
Norises vieta: 29 Skatuve UZZIBSNĪ
Norises vieta kartē: Cēsu pils parks 

Vēlēšanas ir neatņemams demokrātiskas valsts stūrakmens, kam jāspēj iet līdzi laikam un sabiedrībai. Vēlēšanām ir jābūt brīvām, visiem pieejamām, mūsdienīgām, drošām un vēlētājam ērtām. Tehnoloģiju straujā attīstība paver daudz iespējas rast labākus risinājums, tomēr kopā ar to nāk arī jauni riski. Kopā ar jauniešiem, vēlētājiem, ekspertiem un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem diskusijā meklēsim atbildes uz šiem un citiem jautājumiem:

  • Kādai būtu jāizskatās vēlēšanu nākotnei?
  • Kādas iespējas un riski ir tehnoloģiju pielietošanai?
  • Ko mēs varam mācīties no kaimiņu valstīm?

 

Gatavojoties festivālam, esam apkopojuši citu organizāciju diskusijas un darbnīcas par nozīmīgām tēmām, kurām iesakām apmeklēt.

Diskusija “Jaunais Pašvaldību likums un iedzīvotāju interešu pārstāvniecība” 
Datums un laiks: 9. jūnijā 12:30-13:30
Norises vieta: 24 Reģionu skatuve 
Norises vieta kartē: Cēsu pils parks 

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas eksperti un citu organizāciju pārstāvji diskutēs par būtiskāko jaunajā Pašvaldību likumā un iespējām iedzīvotājiem pilnvērtīgi izmantot savas likumā noteiktās tiesības, lai līdzdarbotos savas administratīvās teritorijas attīstībā.

 

Šķiltavas speciālizlaidums “Prezidents, žurnālisti un tauta” 
Datums un laiks: 9. jūnijā 18:30-19:30
Norises vieta: 43 Skatuve APGAISMO 
Norises vieta kartē: Cēsu pils parks 

Šis ir īstais brīdis, lai parunātu gan par to, ko gaidām no prezidenta nākamajos četros gados, gan par veidiem, kā prezidents veido attiecības ar žurnālistiem un caur viņiem ar Latvijas sabiedrību kopumā. Paneļdiskusijā piedalīsies žurnālisti, kuri gadu gaitā ir rakstījuši par Latvijas prezidentiem, lai viņi varētu pastāstīt par savu pieredzi un dalīties pārdomās un prognozēs.

 

Interaktīva diskusija “Moderna un labi pārvaldīta pašvaldība – kur esam šobrīd un kur iesim tālāk?”  
Datums un laiks: 10. jūnijā 12:30-13:30
Norises vieta: 24 Reģionu skatuve
Norises vieta kartē: Cēsu pils parks 

Diskusijas ietvaros, domnīcas PROVIDUS ekspertes kopā ar Latvijas pašvaldību vadītājiem un Sarunu festivāla LAMPA apmeklētājiem diskutēs par un meklēs atbildes tam, kāda ir moderna un labi pārvaldīta pašvaldība un kas Latvijas pašvaldībām ir jādara, lai tuvotos izcilībai.  Pasākuma ietvaros dalībniekiem būs iespēja gan pašiem aktīvi iesaistīties diskusijā, gan arī uzzināt, kā septiņām Latvijas pašvaldībām veicās aizvadītajā gadā, kopā ar iedzīvotājiem, pašvaldības darbiniekiem un deputātiem vērtējot savu pašvaldību atbilstību labas pārvaldības principiem.   

 

Diskusija “Vai laba pārvaldība ir greznība?” 
Datums un laiks: 10. jūnijā 12:30-13:30
Norises vieta: 29 Skatuve UZZIBSNĪ 
Norises vieta kartē: Cēsu pils parks 

Diskutēsim par izaicinājumiem saistībā ar labu pārvaldību uzņēmumos un organizācijās. Vai laba pārvaldība ir tikai greznība lielajiem uzņēmumiem un organizācijām? Kā slikta pārvaldība ietekmē savstarpējo uzticēšanos? Kādas ir sekas, ja labas pārvaldības principi nav ieviesti praksē? Kādus risinājumus mēs kopā varam piedāvāt, lai Latvija kļūtu par paraugu citām OECD valstīm labas pārvaldības principu ieviešanā?

 

Diskusija “Vai jaunietis ir vērtība?” 
Datums un laiks: 10. jūnijā 14:00-15:00
Norises vieta: 21 Jaunā skatuve 
Norises vieta kartē: Cēsu pils parks, Riekstu kalns

Vai jaunietis ir vērtība? Tāds ir šī gada ‘’Protests’’ jautājums, kas tiek uzdots sarunu festivāla LAMPA diskusijas runātājiem un apmeklētajiem. Aktualizējam jauniešu iesaisti nevalstiskās organizācijās, pilsoniskajā aktīvismā un sabiedrībā kopumā, kā arī jauniešu iesaisti valsts un Eiropas politikas mērogā.  Runājam par tēmām, kas nav kādā tālā nākotnē, bet gan tepat un tagad, izprotam apkārtējo politiku, ko maina jaunieša balss vai skaļi izteikts viedoklis un kā jaunieši spēj ietekmēt reālus politiskos procesus.

 

Dialoga apļi “Uzticēšanās demokrātiskā sabiedrībā” 
Datums un laiks: 10. jūnijā 19:00-20:30
Norises vieta: 44 Ziemeļsala 
Norises vieta kartē: Cēsu pils parks 
Pasākuma valoda: angļu valodā ar tulkojumu latviešu valodā

Darbnīcas temats ir “Uzticēšanās demokrātiskā sabiedrībā”. Šajā dialoga darbnīcā reflektēsim par to, kas ir uzticēšanās un kā tā izpaužas sabiedrības ikdienas dzīvē. Kas vairo uzticēšanos un kas to grauj? Ko mēs kopā varam darīt, lai stiprinātu uzticēšanos? Dalībai dialogā nav nepieciešama iepriekšēja sagatavošanās. Jums ir tikai jāatnāk un jādalās savās pārdomās un pieredzē.

 

Delnas dalība LAMPā uz skatuves UZZIBSNĪ tiek nodrošināta bez maksas, pateicoties Fondam atvērtai sabiedrībai DOTS. 

 

Pievienot komentāru

  • deputati uz delnas
  •  

    Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52