×

REĢIONĀLĀS DARBNĪCAS: KĀ IESAISTĪTIES UN IESAISTĪT CITUS PAŠVALDĪBAS DZĪVĒ

Pašvaldību veido iedzīvotājs. Ik dienu, braucot ar sabiedrisko transportu, vedot bērnus uz bērnu laukumu, bērnudārzu vai skolu, apmeklējot kultūras pasākumus vai atpūšoties publiskajos parkos, katrs no mums izmanto pašvaldības sniegtos pakalpojumus. Pašvaldība arī veido vidi, kurā strādājam, vēršamies pēc sociālās palīdzības, nodarbojamies ar uzņēmējdarbību un tērējām savus finanšu līdzekļus. Tādēļ pašvaldības darbībai ir jāiet roku rokā ar iedzīvotāju interesēm un vajadzībām.

2023. gada 1. janvārī stājās spēkā jaunais Pašvaldību likums, paredzot un plašāk skaidrojot dažādus iedzīvotāju līdzdalības rīkus – kolektīvais iesniegums, iedzīvotāju padomes, līdzdalīgais budžets, sabiedriskā apspriešana. Ar pašvaldību katrs var sazināties un paust savas intereses, izmantojot šos jau nosauktos līdzdalības rīkus, kā arī rakstot e-pastus, zvanot, vēršoties administrācijā, tāpat arī sniedzot iesniegumus, sūdzības, priekšlikumus.

Biedrība “Sabiedrība par atklātību – Delna” (Delna) aicina aktīvos iedzīvotājus, pilsoniskās sabiedrības organizācijas, akadēmiķus un ikvienu, kuram rūp demokrātija un tiesiskums pašvaldībās apmeklēt reģionālās darbnīcas “Kā iesaistīties un iesaistīt citus pašvaldības dzīvē”, kas notiek Daugavpilī, Liepājā un Valmierā. Mērķis – veicināt reālu pilsoniskās sabiedrības un iedzīvotāju iesaisti pašvaldības darbībā un sniegt ieteikumus pašvaldības darbības uzraudzībā atbilstoši labas pārvaldības un atklātības principiem. 

Reģionālās darbnīcas notiek 10:00-16:00 klātienē: 

 

Reģistrācija reģionālajai darbnīcai Daugavpilī līdz 14. septembrim, Liepājā – 21. septembrim, Valmierā – 28. septembrim, saiti meklējiet šeit ->.  

 

PROGRAMMA 

10:00|  Darbnīcas atklāšana, iepazīstināšana ar programmu un iepazīšanās, Delnas direktore Inese Tauriņa 

10:15 | Latvijas jaunākie rādītāji par korupcijas uztveri valstī (Eirobarometr 2023), interešu aizstāvības un projektu vadītāja Agnija Birule 

10:45 | Pilsoniskās sabiedrības līdzdalības rīki – jaunais Pašvaldību likums, juridiskā konsultante Krista Asmusa  

11:30 | Darbs grupās. Kolektīvais iesniegums, iedzīvotāju padomes, līdzdalīgais budžets, sabiedriskā apspriešana – kādos gadījumos šos pilsoniskās līdzdalības rīkus izmantot un kādu atgriezenisko saiti gaidīt no pašvaldības. 

Jautājumi & Atbildes 

12:30 | Kopīgas pusdienas 

14:00 | Pilsoniskās sabiedrības loma demokrātiskā sabiedrībā. Ko spēj pilsoniskā sabiedrība Latvijā – iedvesmas stāsti.

Ar pieredzi dalīsies Delnas pārstāvji. Reģionālajā darbnīcā Daugavpilī neatkarīgā medija Chayka.lv pārstāve Anastasija Šubina stāstīs par pētnieciskās žurnālistikas centra Re:Baltica un Chayka.lv kopīgo iniciatīvu un tās rezultātiem – mobilo redakciju Daugavpilī, kas pulcēja pilsētas iedzīvotājus, uzklausīja viņu vajadzības un viedokļus par to, kas notiek pašvaldībā un valstī.

Savukārt, Liepājā un Valmierā Čiekurkalna attīstības biedrības vadītāja Sandra Feldmane iepazīstinās ar Rīgas apkaimes Čiekurkalna unikalitāti, sadarbību ar pašvaldību apkaimes attīstībā, apkaimes iniciatīvām, veiksmes stāstiem un arī to, kas nav izdevies.

14:45 | Darbs grupās 

15:45|  Darbnīcas noslēgums 

 

 

Šī aktivitāte tiek rīkota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas atbalstu caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”. Par aktivitātes saturu atbild biedrība “Sabiedrība par atklātību – Delna”.

 

 

 

Viens komentārs
 1. Ilga Mauriņa
  2023-09-20 pulksten 13:04

  Labprāt Valmieras invalīdu biedrības “ATSPĒRIENS “pārstāvji apmeklēs organizēto pasākumu 29.septembrī : Ilga Mauriņa biedrības valdes priekšsēdētāja, Airita Liniņa biedrības biedre, Larisa Rožnova biedrības valdes locekle. Paldies par iespēju piedalīties.
  Veiksmi darbos!

Pievienot komentāru

 • deputati uz delnas
 •  

  Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52