×

PASĀKUMS “KĀ IZMANTOT PUBLISKOS DATUS, MEKLĒJOT KORUPCIJU”

Publiski pieejamos datus ikviens var izmantot, lai analizējot atpazītu aizdomīgas darbības, uzvedību vai finanšu darījumus, kas var liecināt par iespējamu negodprātīgu rīcību un korupciju ikdienas situācijās un augsta līmeņa jeb politiskajā jomā. Kam pievērst uzmanību, skatoties publiski pieejamajos datos un informācijā? Kas ir “atvērtie dati”? Kas “sarkanie karogi” un kā tos pārbaudīt? 

Aicinām Vidzemes Augstskolas studentus un mācībspēkus, uzņēmējus, pilsoniskās sabiedrības organizācijas, aktīvos iedzīvotājus un datu entuziastus, kā arī valsts un pašvaldības iestāžu pārstāvjus apmeklēt vieslekciju un tīklošanās pasākumu. Pasākumu organizē biedrība “Sabiedrība par atklātību – Delna” (Delna) sadarbībā ar Vidzemes Augstskolu un Finanšu ministriju. Pasākums notiek 2023. gada 19. oktobrī (vieslekcija plkst. 11.00–12.30, tīklošanās pasākums – 12.30–14.00), Vidzemes Augstskolā Valmierā (Tērbatas iela 10). 

Viesojoties Vidzemes Augstskolā, Delnas un Finanšu ministrijas eksperti iepazīstinās ar pieredzi un galvenajiem terminiem, runājot par negodprātīgu rīcību un korupciju. Delna prezentēs publiski pieejamos datus, tai skaitā atvērtos datus, kurus izmantot, lai atklātu negodprātīgu rīcību, kā arī apskatīsim, kur tos meklēt un kā tiem piekļūt. Finanšu ministrija dalīsies pieredzē, kā integrēt datu analīzi Eiropas Savienības fondu līdzekļu pārraudzībā un uzraudzībā, sniegs Revīzijas iestādes piemērus par datu izmantošanu. Savukārt biedrības “Datu skola” aktīvists un SIA “Scandic Fusion” datu zinātnieks Aivis Brutāns dalīsies savā datu entuziasta pieredzē – kā izmanto publiski pieejamo informāciju un atvērtos datus, lai atklātu dažādas saites starp politiku un naudu un norādītu uz iespējamu negodprātīgu rīcību publiskajā sektorā, publiskā sektora attiecībās ar privāto sektoru.

 

 

EKSPERTI un PROGRAMMA 

Vieslekcija plkst. 11.00–12.30, tīklošanās pasākums – 12.30–14.00.

Olafs Grigus – pretkorupcijas eksperts un pētnieks. Delnā strādā kopš 2021. gada, vadījis un bijis eksperts vairākos Delnas projektos par datu izmantošanu pretkorupcijas dabā (Integrity Watch 3.0, Ceļā uz integrētiem un plašāk pielietot Ziemeļvalstu pretkorupcijas datiem).

Linda Birziņa – Finanšu ministrijas ES fondu revīzijas departamenta vecākā eksperte, AFCOS Latvia. Galvenā specializācijas joma ir valsts atbalsta pārbaudes un projektu vadība AFCOS dienestā, atbildīga par datu bāžu izmantošanu, departamenta IT sistēmu attīstības darba grupas dalībniece.

Lelde Bikovska – Finanšu ministrijas ES fondu revīzijas departamenta vecākā auditore, AFCOS Latvia. Ikdienā veic gan sistēmas auditus, gan izdevumu revīzijas, departamenta IT sistēmu attīstības darba grupas dalībniece.

Aivis Brutāns – biedrības “Datu skola” aktīvists un SIA “Scandic Fusion” datu zinātnieks.  

 

Pēc ekspertu prezentācijām Olafs Grigus vadīs diskusiju, kurā ikvienam būs iespēja uzdot jautājumus ekspertiem. Noslēgumā visi klātesošie ir aicināti uzkavēties un neformālās sarunās ar ekspertiem dalīties ar pārdomām par publiski pieejamo pretkorupcijas datu infrastruktūras attīstību un datu kopu izmantošanas iespējām. Lai plānotu pasākumu un kafijas pauzi, aicinām ikvienu reģistrēties līdz 18. oktobrim šeit ->. 

 

Šis pasākums tiek rīkots projektā “Integrity Watch 3.0: datu izmantošana, lai pārvaldītu riskus un atklātu korupciju Eiropā”, kuru finansē Eiropas Komisija, vadošais projekta partneris Transparency International. Par pasākuma saturu atbild biedrība “Sabiedrība par atklātību – Delna”. 

 

Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Pievienot komentāru

  • deputati uz delnas
  •  

    Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52