×

VIESLEKCIJA VENTSPILS AUGSTSKOLĀ – KĀ IZMANTOT PUBLISKOS DATUS, MEKLĒJOT KORUPCIJU

Publiski pieejamo informāciju un datus ikviens var izmantot, lai atpazītu aizdomīgas darbības, uzvedību vai finanšu darījumus, kas var liecināt par iespējamu negodprātīgu rīcību un korupciju ikdienas situācijās, publiskajos iepirkumos, Eiropas Savienības fondu administrēšanā, kā arī augsta līmeņa jeb politiskajā jomā. Tikai svarīgi ir zināt, kam pievērst uzmanību, analizējot publiski pieejamo informāciju un datus, kā atpazīt un pārbaudīt aizdomīgas darbības jeb tā saucamos “sarkanos karogus”.

Aicinām Ventspils Augstskolas studentus un mācībspēkus, kā arī valsts un pašvaldības iestāžu pārstāvjus un ikvienu, kuram ir interese, apmeklēt vieslekciju un tīklošanās pasākumu “Kā izmantot publiskos datus, meklējot korupciju”. Pasākumu organizē biedrība “Sabiedrība par atklātību – Delna” (Delna) sadarbībā ar Ventspils Augstskolu un Centrālo finanšu un līgumu aģentūru (CFLA).

Pasākums notiek 2023. gada 16. novembrī (vieslekcija plkst. 11.00–12.30, tīklošanās pasākums plkst. 12.30–13.30) Ventspils Augstskolā (Ventspils, Inženieru iela 101, D 104 auditorija), tīklošanās pasākums kopā ar kafijas pauzi – pie auditorijas D korpusa foajē.

 

 

PROGRAMMA

  • Delna prezentēs publiski pieejamos datus, piemēram, par publiskajiem iepirkumiem, valsts amatpersonām, politisko partiju finansēšanu u.c., norādīs, kur tos meklēt, un parādīs, kā tos analizēt. Sniegs piemērus datu analīzei un saistību meklēšanai starp datiem, lai atklātu negodprātīgu rīcību, korupciju un sekotu līdzi publiskā sektora godaprātam.
  • CFLA dalīsies pieredzē, kā integrēt datu analīzi Eiropas Savienības fondu līdzekļu pārraudzībā un uzraudzībā. Norādīs uz biežāk pieļautajām kļūdām un ieteiks, kā tās nepieļaut.
  • Biedrības “Datu skola” aktīvists un SIA “Scandic Fusion” datu zinātnieks Aivis Brutāns iepazīstinās ar saviem datu entuziasta piemēriem – atklās dažādas saites starp politiku un naudu, novērotu negodprātīgu rīcību Saeimā, publiskajā sektorā un publiskā sektora attiecībās ar privāto sektoru.

 

Pēc ekspertu prezentācijām Delnas direktore Inese Tauriņa vadīs diskusiju, kurā ikvienam būs iespēja uzdot jautājumus ekspertiem.

 

EKSPERTI

  • Olafs Grigus – pretkorupcijas eksperts un pētnieks. Delnā strādā kopš 2021. gada, vadījis un bijis eksperts vairākos Delnas projektos par datu izmantošanu pretkorupcijas dabā (Integrity Watch 3.0, Ceļā uz integrētiem un plašāk pielietot Ziemeļvalstu pretkorupcijas datiem).
  • Mārtiņš Brencis – CFLA direktora vietnieks Eiropas Savienības fondu sistēmas attīstības jautājumos. Mārtiņa atbildībā ir aģentūras iekšējās kontroles sistēmas atbilstība, informācijas tehnoloģiju attīstības un uzturēšanas jautājumi, kā arī privātās un publiskās partnerības projektu veicināšana un uzraudzība.
  • Aivis Brutāns – biedrības “Datu skola” aktīvists un SIA “Scandic Fusion” datu zinātnieks.

 

Noslēgumā visi klātesošie ir aicināti uzkavēties un neformālās sarunās ar ekspertiem dalīties ar pārdomām par publiski pieejamo pretkorupcijas datu (tai skaitā atvērto datu) infrastruktūras attīstību un izmantošanas iespējām.

Lai plānotu pasākumu un kafijas pauzi, aicinām ikvienu reģistrēties līdz 15. novembrim šeit ->.

 

Šis pasākums tiek rīkots projektā “Integrity Watch 3.0: datu izmantošana, lai pārvaldītu riskus un atklātu korupciju Eiropā”, kuru finansē Eiropas Komisija, vadošais projekta partneris Transparency International. Par pasākuma saturu atbild biedrība “Sabiedrība par atklātību – Delna”. 

 

Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. 

 

Pievienot komentāru

  • deputati uz delnas
  •  

    Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52