×

ROKASGRĀMATA – KĀ PĀRSTĀVĒT SAVAS INTERESES

Rokasgrāmata “Kā pārstāvēt savas intereses nacionālajā un pašvaldību līmenī”, ko ir sagatavojusi biedrība “Sabiedrība par atklātību – Delna” (Delna), iepazīstina ar galvenajiem jautājumiem, kas varētu interesēt ikvienu interešu parstāvi.

Rokasgrāmatā uzzināsiet, kā interešu pārstāvis var izsekot līdzi tam, kā notiek interešu pārstāvības process un kādas intereses tiek pārstāvētas, kā arī, kā laicīgi iesaistīties interešu pārstāvības procesā un paust savu nostāju par sev būtiskiem jautājumiem.

Delna šajā rokasgrāmatā skaidro lobēšanas jeb interešu pārstāvības procesa regulējumu (jauno Interešu pārstāvības atklātības likumu). Taču ne visi iedzīvotāji ir interešu pārstāvji, turklāt nereti iedzīvotājiem tuvākas ir pašvaldības. Tādēļ šajā rokasgrāmatā sniedzam arī ieskatu un ieteikumus formālo sabiedrības līdzdalības rīku izmantošanā pašvaldību līmenī: dalība konsultatīvajās padomēs un komisijās, kolektīvais iesniegums, iedzīvotāju padomes, līdzdalības budžets, publiskā apspriešana.

Delna apzinās, ka gan interešu pārstāvība, gan sabiedrības līdzdalība pašvaldībās sekmē publiskās varas (piemēram, Saeimas, pašvaldības domes) pieņemto lēmumu atbilstību sabiedrības vajadzībām, publiskā sektora atklātību, godaprātu un atbildīgumu pieņemtajos lēmumos.

Tādēļ aicinām izmantot šo rokasgrāmatu, sk. pdf failu ->

 

Šīs rokasgrāmatas sagatavošanu finansē ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas atbalstu caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”. Par saturu atbild biedrība “Sabiedrība par atklātību – Delna”.

Pievienot komentāru

  • deputati uz delnas
  •  

    Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52