×

DELNAS ROKASGRĀMATA NEGODPRĀTĪBAS IDENTIFICĒŠANAI

Biedrība “Sabiedrība par atklātību – Delna” (Delna) ir izdevusi un publicējusi rokasgrāmatu par to, kā izmantot digitālo rīku “Deputāti uz Delnas”, kā arī – kā izmantot publiski pieejamos datus negodprātības identificēšanā.

Kopš 2010. gada Delna regulāri atjauno, apkopo un publicē informāciju par deputātu kandidātiem vietnē www.deputatiuzdelnas.lv. Vietne ir bijusi nozīmīga gan vēlētājiem, gan citām organizācijām un institūcijām, sniedzot ērtu iespēju piekļūt daudzpusīgai informācijai un datiem par deputātu ziedojumiem, ienākumiem, partiju galvenajiem ziedotājiem, izdevumiem un citiem aspektiem. Šis gads ir nācis ar atjauninājumiem – tīmekļvietne pirmo reizi papildināta ar tā saukto “sarkano karogu” funkcionalitāti, palīdzot identificēt potenciāli aizdomīgas situācijas partiju finansējuma jomā. Turpmākajos gados to plānots pilnveidot.

Delnas izdotā rokasgrāmata sniedz arī īsu un pārskatāmu ieskatu, kā izmantot publiskos datus negodprātības identificēšanā. Starptautiskā pretkorupcijas kustība Transparency International ir izstrādājusi vadlīnijas par to, kā izstrādājami un lietojami negodprātīgas politikas riska indikatori. Šajā rokasgrāmatā tiek sniegts ieskats par riska indikatoru izmantošanu partiju finansētāju analīzē, tāpat arī izveidots apkopojums par visiem publisko datu pieejamības avotiem Latvijā.

Ar rokasgrāmatu vari iepazīties šeit ->

 

Projektu finansē Eiropas Savienības Iekšējās drošības fonds – Policija. Šī projekta saturs atspoguļo tikai Delnas uzskatus, un tā ir tikai Delnas atbildība. Eiropas Komisija neuzņemas nekādu atbildību par tajā esošās informācijas izmantošanu.


 

Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Pievienot komentāru

  • deputati uz delnas
  •  

    Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52