×

ATBALSTI TRAUKSMES CĒLĒJU: ZIEDO 25 EURO UN SNIEDZ 1 H ATBALSTU TRAUKSMES CĒLĒJAM

Par korupciju un citiem pārkāpumiem un nejēdzībām nav jāklusē, par tām ir jāziņo – jāceļ trauksme. Tikai ziņojot atbildīgajām iestādēm par amatpersonu iespējamiem pārkāpumiem, tos ir iespējams novērst. Mēs nedrīkstam ļaut negodprātīgām personām krāpt valsti, pašvaldības un iedzīvotājus!

Mums Latvijā cīņā ar korupciju ir jābūt daudz aktīvākiem. Korupcija nozīmē, ka tie, kuriem ir uzdevums un vara pieņemt lēmumus sabiedrības interesēs, patiesībā darbojas savās, savu draugu vai biznesa partneru interesēs un vēl šajā procesā nozog mūsu visu – sabiedrības naudu. Kāpēc mēs to ļaujam?

Parasti no korupcijas cieš jaunieši, sociāli mazāk aizsargātās grupas, nabadzīgākie iedzīvotāji, jo viņiem ir ierobežotākas iespējas, piemēram, iegūt izglītību, saņemt medicīnas pakalpojumus – jo nauda aiziet tiem, kas ņem kukuļus. Turklāt, mēs jau esam dzirdējuši par sadārdzinātiem iepirkumiem, par dārgākiem tiltiem vai ceļu remontiem. Kāpēc? Tādēļ, ka ir uzņēmumi un lēmumu pieņēmēji, kuri uzskata, ka viņi var strādāt bez godīgas konkurences un sarunāt šos darījumus.

Evita Goša, Delnas padomes priekšsēdētāja un SCHWENK Latvija valdes locekle aicina atbalstīt Delnas darbu ->

 

Tādēļ Delna aizstāv trauksmes cēlējus un iestājas par to, lai ikviens Latvijas iedzīvotājs var brīvi runāt par redzētajiem un dzirdētajiem pārkāpumiem – celt trauksmi par korupciju un citu negodprātīgu rīcību savā darba vietā.

Delnas atbalsts trauksmes cēlējam ir bijis iespējams tikai pateicoties ziedojumiem, jo finansējumu tam neviens nepiešķir. Tādēļ Delnas darba atbalstītājus aicinām ar nelielu finansējumu atbalstīt Delnas palīdzību trauksmes cēlējiem: konsultācijas trauksmes cēlējiem, dokumentu izpēti un sagatavošanu, pārstāvību tiesās u.tml. Paldies ikvienam, kurš mūs jau regulāri atbalsta ar nelielu ziedojumu! Lai atbalstītu Delnu, sekojiet saitei šeit –>.

 

Delnas Trauksmes celšanas centrā esam novērojuši, ka ne vienmēr ir iespējams uzreiz konstatēt, vai kādā sitācijā ir vai nav noticis tiesību normu pārkāpums. Tomēr mūsu pieredze pierāda, ka gadījumos, kad cilvēkam ir šaubas par kādas iestādes, uzņēmuma vai organizācijas rīcības tiesiskumu, par to ir jāziņo. Gadījumos, kad nav skaidrības, kā un kam ziņot, nav jābaidās konsultēties ar biedrībām un nodibinājumiem, kuriem ir pieredze interešu aizstāvībā un trauksmes celšanā, kā piemēram, Delna.

Delnas Trauksmes celšanas centra konsultante Krista Asmusa uzsver: “Ne vienmēr atbildīgajās iestādēs nonāk informācija par pārkāpumiem, ko iedzīvotāji novēro ikdienā. Iedzīvotājs nereti ir vienīgais, kurš var sniegt informāciju par kādu novērotu pārkāpumu un ar savu ziņošanu palīdzēt to novērst. Tādēļ Delnas pienākums ir sniegt šim cilvēkam atbalstu.”

Ziedojot 25 EUR, Jūs varat apmaksāt vienu trauksmes cēlēja konsultāciju stundu. Aicinām Jūs atbalstīt Delnas Trauksmes celšanas centru ar regulāru ikmēneša ziedojumu. Delnu katru gadu ar regulāru ikmēneša ziedojumu no 5–50 eiro atbalsta 15–20 ziedotāji, tā kopumā ziedojot nozīmīgu summu.

Atbalstot trauksmes cēlējus, Jūs atbalstāt to, ka ikviens par novērotu netaisnību var celt trauksmi un saņemt atbalstu trauksmes celšanas procesā! Katrs trauksmes cēlēja ziņojums ir kā būtisks atbalsts labākai un tiesiskākai Latvijai!

 

Šī aktivitāte tiek īstenota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas atbalstu caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”. Par saturu atbild biedrība “Sabiedrība par atklātību – Delna”.

Pievienot komentāru

  • deputati uz delnas
  •  

    Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52