×

PREZENTĀCIJAS PASĀKUMS: IEKŠĒJĀS TRAUKSMES CELŠANAS SISTĒMAS REĢIONOS

Atskatoties uz Latvijas trauksmes celšanas sistēmas pirmajos piecos pastāvēšanas gados paveikto, biedrība “Sabiedrība par atklātību – Delna” (Delna)  2024. gada 9. maijā – Eiropas dienā –  aicina apmeklēt sava jaunākā pētījuma “Iekšējās trauksmes celšanas sistēmas reģionos: privātais un publiskais sektors” prezentācijas pasākumu. Pasākums notiek tiešsaistē konferenču platformā ZOOM un Delnas Facebook kontā no plkst.14.00 līdz 15.30. Reģistrācija līdz 9. maija plkst. 11:00 šeit ->.  

 

 

Kopš pirmā trauksmes celšanas likuma (2019) pieņemšanas aprit pieci gadi, bet kopš jaunā Trauksmes celšanas likuma (2022), ar kuru ir pārņemta Eiropas Savienības trauksmes cēlēju aizsardzības direktīva, divi gadi. Pasākuma mērķis ir iepazīstināt ar Latvijas paveikto, ieviešot trauksmes celšanas sistēmas publiskajā un privātajā sektorā. Vērst uzmanību uz reģionu pieredzi trauksmes celšanas sistēmu ieviešanā, veidošanā un uzturēšanā un apkopot ar sistēmu darbību saistītās problēmas.

Pasākuma programma: 

  • Latvijas trauksmes celšanas sistēmas pirmajos piecos pastāvēšanas gados paveiktais; 
  • Delnas pētījuma “Iekšējās trauksmes celšanas sistēmas reģionos: privātais un publiskais sektors” rezultātu prezentēšana; 
  • Diskusija par trauksmes celšanas sistēmas tālāku attīstību, kurā piedalīsies Delnas juriste un trauksmes celšanas eksperte Krista Asmusa, Valsts ieņēmumu dienesta eksperte administratīvajos jautājumos Līga Plaude, a/s “Valmieras stikla šķiedra” vadošā jurikonsulte Ilze Saviele un Valsts kancelejas pārstāve Inese Kušķe. Diskusiju moderēs Delnas direktore Inese Tauriņa

 

Trauksmes celšana ir viens no efektīvākajiem veidiem, kā atklāt korupciju, krāpšanu, sliktu pārvaldību un dažādas nelikumības, kas apdraud sabiedrības drošību, veselību, labklājību, cilvēktiesības, vidi un daudzus citus dzīves aspektus, līdz ar to trauksmes celšanas sistēmas ir regulāri jāpārskata un jāaktualizē.

Tāpat ir būtiski uzsvērt, ka iestādēm, pašvaldībām vai uzņēmumiem nav nepieciešams gaidīt trauksmes celšanas regulējuma pilnveidi – tiem vienmēr ir iespēja ieviest jaunus trauksmes cēlēju atbalsta mehānismus, lai veicinātu trauksmes celšanu organizācijas līmenī.  

  

Šis raksts ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raksta saturu atbild biedrība “Sabiedrība par atklātību – Delna”. 

 

Pievienot komentāru

  • deputati uz delnas
  •  

    Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52