×

DELNA PIEDALĀS LAMPĀ 2024 UN RUNĀS PAR INTEREŠU PĀRSTĀVĪBU

Piektdien un sestdien, 2024. gada 5. un 6. jūlijā, Cēsīs notiek sarunu festivāls LAMPA un “Sabiedrība par atklātību – Delna” (Delna) tajā piedalās ar diskusiju “Lobēšana jeb interešu pārstāvība – kādas ir manas iespējas ietekmēt lēmumus?”.

Beidzot Latvijā ir Interešu pārstāvības atklātības likums, kura mērķis ir nodrošināt lobēšanas jeb interešu pārstāvības atklātību. Taču ko praksē nozīmē interešu pārstāvība – kā iedzīvotāji un organizācijas var izmantot likuma sniegtās iespējas un jēgpilni un efektīvi iesaistīties lēmumu pieņemšanā?

Uzklausīsim trīs iedzīvotāju pieredzes stāstus par to, kā viņi ir ietekmējuši publiska lēmuma ierosināšanu un pieņemšanu, pārstāvot savas vai organizācijas intereses pašvaldībā vai Saeimā. Aicināsim divus lēmumu pieņēmējus, pašvaldības vai Saeimas deputātus, atklāt savu pieredzi un komunikāciju ar interešu pārstāvjiem publisko lēmumu pieņemšanā. Un kopā ar ekspertiem diskutēsim, kādas izmaiņas interešu pārstāvju un lēmumu pieņēmēju praksē ievieš jaunais likums.

Ar pieredzes stāstiem un ekspertu komentāriem skaidrosim ikvienam iedzīvotājam, kāpēc ir svarīga atklātība lēmumu pieņemšanā un interešu pārstāvībā, kā katrs iedzīvotājs var jēgpilni un efektīvi izmantot likuma sniegtās iespējas sabiedrības interešu pārstāvībā.

 

Datums un laiks: 5. jūlijs plkst. 14:00-15:00.
Vieta un skatuve: Cēsis, Sarunu festivāls LAMPA, Reģionu skatuve.

 

 

Delnas dalība LAMPā uz Reģionu skatuves tiek nodrošināta bez maksas, pateicoties Fondam atvērtai sabiedrībai DOTS. Diskusijas saturs ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par diskusijas saturu atbild biedrība “Sabiedrība par atklātību – Delna”.

 

Pievienot komentāru

  • deputati uz delnas
  •  

    Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52