PROJEKTA NORISES LAIKS: 01.08.2024. – 31.12.2026.
PROJEKTA IZMAKSAS: 612 805,62 EUR
FINANSĒTĀJS: Vācijas Federālās ekonomiskās sadarbības un attīstības ministrija un Eiropas Komisija. Projekta vadošais partneris Latvijā – Centrālā finanšu un līgumu aģentūra.
KONTAKTPERSONA: Agnija Birule
PROJEKTA MĒRĶIS: atbalstīt pretkorupcijas reformas Uzbekistānā, īstenojot dažādas aktivitātes, kas stiprinātu Uzbekistānas valsts iestāžu, tās reģionālās un valsts valdības ekosistēmas vispārējo noturību, kā arī valsts pretkorupcijas stratēģiju.
PROJEKTĀ PLĀNOTĀS AKTIVITĀTES
NACIONĀLĀS INTEGRITĀTES SISTĒMAS NOVĒRTĒJUMS
Veikt Uzbekistānas Nacionālās integritātes sistēmas novērtējumu (NIS), vadoties pēc Transparency International metodoloģijas un saskaņā ar starptautiskajiem standartiem (ANO Pretkorupcijas konvencija, Džakartas deklarācija un Kolombo komentāri par pretkorupcijas aģentūrām, Kualalumpuras deklarācija par pretkorupcijas stratēģijām). Novērtējums tiks veikts sadarbībā ar ANO Attīstības programmu. Novērtējums būs pieejams angļu un uzbeku valodās.
Pamatojoties uz novērtējuma rezultātiem, sniegt mērķtiecīgus ieteikumus, lai veicinātu pretkorupcijas ekosistēmas pilnīgu saskaņošanu ar starptautiskajiem standartiem un labo praksi.
Stiprināt valsts iestāžu, kas pilnvarotas apkarot korupciju, kapacitāti pretkorupcijas stratēģijas izstrādē, pārņemot pieredzi no iepriekšējās stratēģijas, sekmējot iekļaujošu procesu, iesaistoties dokumenta formulēšanā, ieviešanas sistēmas izveidē un komunikācijas stratēģijas integrēšanā.
APMĀCĪBAS INTEREŠU KONFLIKTA PĀRVALDĪBĀ
Atbalstīt interešu konfliktu pārvaldības sistēmas pilnveidošanu, sniedzot rakstiskus ieteikumus, ekspertīzi, izstrādājot mācību materiālus, tai skaitā dažādu gadījumu analīzi, publiskajā pārvaldē nodarbinātajiem.
Veikt apmācību Uzbekistānas valsts pārvaldes pārstāvjiem (vidēja un augstākā līmeņa ierēdņiem) interešu konflikta pārvaldībā, organizējot vasaras skolu Latvijā.
Stiprināt ierēdņu kapacitāti interešu konfliktu noteikšanā un pārvaldībā, sniedzot grupu un individuālas tiešsaistes nodarbības.
TRAUKSMES CELŠANAS MODEĻA IZSTRĀDE
Sniegt atbalstu Uzbekistānas pretkorupcijas aģentūrai (Aģentūra) ziņošanas (trauksmes celšanas) sistēmas izvērtēšanā, izstrādāt sistēmas uzlabotu modeli, iekļaujot vadlīnijas sistēmas ieviešanai.
Sadarbībā ar ANO Attīstības programmu apmācīt trauksmes celšanas uzlabotajā modelī Aģentūrā nodarbinātos un valsts iestāžu atbildīgās amatpersonas par modeļa ieviešanu.
Sadarbībā ar Aģentūru izstrādāt informatīvos materiālus trauksmes cēlējiem un valsts pārvaldē nodarbinātajiem.
PILSONISKĀS SABIEDRĪBAS ORGANIZĀCIJU KAPACITĀTES STIPRINĀŠANA
Korupcijas novēršanas un apkarošanas jomā darbojošos pilsoniskās sabiedrības organizāciju kapacitātes stiprināšana (apmācības, mentorings ) attiecībā uz to organizatorisko attīstību un pārvaldību. Lai atlasītu pilsoniskās sabiedrības organizācijas, tiks izsludināts atklāts uzaicinājums pilsoniskās sabiedrības organizācijām, kā arī neformālām sabiedrības grupām, kas darbojas reģionālā un valsts līmenī.
Semināri un hakatons pilsoniskās sabiedrības organizācijām par publisko iepirkumu uzraudzību, piekļuvi informācijai un interešu konflikta uzraudzību, atbilstošu informatīvo materiālu izstrāde.
Īstenot iedzīvotāju izpratnes veicināšanas pasākumus par korupciju un tās negatīvajām sekām, īpaši pievēršot uzmanību neaizsargātām grupām un trauksmes cēlējiem.