×

KĀPĒC ZIEDOT DELNAI

Delnas komanda ikdienā pavada daudz laika sabiedrības interešu aizstāvībā, virzot ilgtermiņa pārmaiņas un aktīvi reaģējot uz aktuālajiem notikumiem: tiesājoties, tiekoties un atbalstot korupcijas upurus, sniedzot viedokli, ierosinot pārmaiņas, analizējot un konsultējot.

Lielāko ienākumu daļu Delna gūst, uzvarot projektu un iepirkumu konkursos, sniedzot konsultācijas un vadot apmācības. Taču daļa no Delnas aktivitātēm ir pro bono darbs – to nav iespējams apmaksāt no konkrētiem projektiem. Aktīvs un plašs Delnas pro bono darbs ir iespējams tikai pateicoties ziedojumiem.

GALVENIE PRO BONO DARBI, KO DELNA PAVEICA 2019. GADĀ, PATEICOTIES ZIEDOTĀJIEM

.

1) Novērojām Latvenergo padomes locekļu atlasi, lai veicinātu godīgu un vienlīdzīgu procesu. Delnas juristi piedalījās atlases komisijas sēdēs 6 mēnešu garumā, sniedza priekšlikumus un prasīja paskaidrojumus. (Gala ziņojumu publicēsim pēc publiskota lēmuma par padomes sastāvu.)

2) Konsultējām privātās un juridiskās personas, kuras skārusi korupcija vai netaisnība valsts un pašvaldību iestādēs, lai mazinātu amatpersonu patvaļu un nesodāmības sajūtu.

3) Konsultējām valsts pārvaldes darbiniekus par darbu ar trauksmes cēlējiem un iekšējo trauksmes celšanas sistēmu izveidi, lai stiprinātu valsts iestāžu kapacitāti un trauksmes cēlēju aizsardzību.

4) Prasījām skaidrojumus par valsts iestāžu darbu, lai veicinātu atbildību un atklātību. Piemēram, prasījām izmeklēšanu saistībā ar ASV sankcijām Aivaram Lembergam par amatpersonu ietekmēšanu (22.04.2020. KNAB publiski atklāja, ka sācis pārbaudi).

5) Organizējām publiskas diskusijas par trauksmes celšanas un lobēšanas atklātības jautājumiem ar ārvalstu ekspertu un Latvijas lēmumu pieņēmēju dalību, lai veicinātu labās praskses un zināšanu pārnesi.

.6) Projekta “Alianse pret korupciju Latvijā” darbs finansēts galvenokārt tikai no ziedojumiem.

.

.KĀPĒC ZIEDOT DELNAI 2020. GADĀ?

 

Delna aicina ziedot pro bono darbam 2020. gadā, jo:

– nodokļu reforma ir ievērojami ierobežojusi uzņēmēju ziedojumus sabiedriskā labuma organizācijām;

– darbu pie atklātības veicināšanas un cīņu ar korupciju nebūs iespējams nodrošināt tikai no dažādu fondu finansētiem projektiem. Cita starpā Delna 2020. gadā pro bono uzraudzīs ar Covid-19 ierobežošanu saistītos centralizētos iepirkumus un Valsts policijas priekšnieka amata kandidātu atlases procesu.

.

Varat ziedot gan Delnas vispārīgajiem mērķiem, gan  sazinoties ar Delnas biroju, konkrētam šobrīd īstenotam projektam. Ja atsūtīsiet mums savu kontaktinformāciju, mēs atskaitīsimies par tieši Jūsu ziedojuma izlietojumu.

.

PALDIES!

  • deputati uz delnas
  •  

    Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52