×

Par Delnu

DELNA JAU 20 GADUS IESTĀJAS PAR ATKLĀTĪBU LATVIJĀ

L

Biedrība “Sabiedrība par atklātību – Delna” ir starptautiskās pretkorupcijas organizācijas Transparency International (TI) nodaļa Latvijā. TI darbojas kopš 1993. gada, Delna – kopš 1998. gada. Delna ir Latvijas vadošā nevalstiskā organizācija pretkorupcijas jomā un tās mērķis ir veidot atklātu, taisnīgu un demokrātisku sabiedrību, kas ir brīva no korupcijas politikā, valsts un privātajā sektorā, kā arī personu savstarpējās attiecībās.

kl

Delna pievienojas TI tīkla korupcijas definīcijai: “Korupcija ir uzticētās varas izmantošana privātam labumam”. Delna apzinās, ka atklātības trūkums un korupcija ir būtisks drauds Latvijas drošībai un Latvijas iedzīvotāju ilgtspējīgai labklājībai. Delnas darbība Latvijā notiek vidē, kurā korupciju uzskata par nopietnu problēmu, īpaši politisko risku jomā. Nākas saskarties ar politiskās gribas trūkumu apkarot korupciju, ar administratīvu bezdarbību un pat aktīvu rīcību, kas stiprina koruptīvu vidi. Lai mazinātu korupciju, Delna veicina sabiedrības iesaisti trauksmes celšanā, aicinot cilvēkus neklusēt, bet, kā savu godprātīgu pienākumu, ziņot par iespējamu korupciju.

.

Delnu pārvalda tās biedri, kas ievēl Delnas padomi. Padome ieceļ Delnas direktoru un pārrauga Delnas darbu. Direktors darbu organizē un vada. Delnu revidē sertificēts auditors.

 

NOZĪMĪGĀKIE DELNAS SASNIEGUMI 2018. GADĀ

.

.

DELNAS UN TI VĒRTĪBAS KORUPCIJAS APKAROŠANĀ:

L

o atklātība

o atbildīgums – rīcības pamatotība un atskaitīšanās par tās motīviem

o godīgums

o solidaritāte

o drosme

o taisnīgums

o demokrātija

 

Šīs vērtības ir saistošas Delnas darbiniekiem, Padomei, biedriem un atbalstītājiem.

kl

.

APVIENOSIMIES PRET KORUPCIJU!

.

Ja atbalsti Delnas mērķus un vērtības, aicinām piedalīties Delnas darbā:

 • Lūdzu, kļūsti par Delnas ziedotāju ar vienreizēju vai regulāru ikmēneša atbalstu! – Ievērojama daļa Delnas biroja darbinieku nostrādāto stundu ir pro bono darbs, kas iespējams tikai pateicoties ziedojumiem.
 • Kļūsti par Delnas biedru! – Biedri līdzdarbojas organizācijas mērķu sasniegšanā, atbalsta Delnu ar brīvprātīgo darbu un idejām, kā arī piedalās līdzekļu piesaistē un jaunu projektu radīšanā. Kā biedrs Tu regulāri saņemsi jaunāko informāciju par Delnu un tās darbību, aicinājumus piedalīties Delnas rīkotajās konferencēs un diskusijās un uzzināsi par iespējām iesaistīties pretkorupcijas kampaņās.
 • Kļūsti par Delnas brīvprātīgo! – Ja Tevi interesē aktīva iesaiste darbā pret korupciju, sūti īsu motivācijas aprakstu uz e-pastu ti@delna.lv un uzzini, ko nozīmē darbs nevalstiskajā organizācijā.
 • Seko Delnas aktivitātēm sociālajos tīklos Facebook, Twitter, Youtube, Instagram – uzzini jaunumus un palīdzi izplatīt informāciju!

 

Plašākai informācijai par Delnu, lūdzu, meklējiet interesējošo tēmu augšējās izvēlnes joslā.

Kontaktinformācija

 

 • CPI2018Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52

   

  rokas_gramataddddddbilde

  empiric_1