×

KĀPĒC ZIEDOT DELNAI

Delnas komanda ikdienā pavada daudz laika sabiedrības interešu aizstāvībā, virzot ilgtermiņa pārmaiņas un aktīvi reaģējot uz aktuālajiem notikumiem: tiesājoties, tiekoties un atbalstot korupcijas upurus, sniedzot viedokli, ierosinot pārmaiņas, analizējot un konsultējot.

.

Lielāko ienākumu daļu Delna gūst, uzvarot projektu un iepirkumu konkursos, sniedzot konsultācijas un vadot apmācības. Taču daļa no Delnas aktivitātēm ir pro bono darbs – to nav iespējams apmaksāt no konkrētiem projektiem. Aktīvs un plašs Delnas pro bono darbs ir iespējams tikai pateicoties ziedojumiem.

.

..

GALVENIE PRO BONO DARBI, KO DELNA PAVEICA 2019. GADĀ, PATEICOTIES ZIEDOTĀJIEM

.

1) Novērojām Latvenergo padomes locekļu atlasi, lai veicinātu godīgu un vienlīdzīgu procesu. Delnas juristi piedalījās atlases komisijas sēdēs 6 mēnešu garumā, sniedza priekšlikumus un prasīja paskaidrojumus. (Gala ziņojumu publicēsim pēc publiskota lēmuma par padomes sastāvu.)

.

2) Konsultējām privātās un juridiskās personas, kuras skārusi korupcija vai netaisnība valsts un pašvaldību iestādēs, lai mazinātu amatpersonu patvaļu un nesodāmības sajūtu.

.

3) Konsultējām valsts pārvaldes darbiniekus par darbu ar trauksmes cēlējiem un iekšējo trauksmes celšanas sistēmu izveidi, lai stiprinātu valsts iestāžu kapacitāti un trauksmes cēlēju aizsardzību.

.

4) Prasījām skaidrojumus par valsts iestāžu darbu, lai veicinātu atbildību un atklātību. Piemēram, prasījām izmeklēšanu saistībā ar ASV sankcijām Aivaram Lembergam par amatpersonu ietekmēšanu (22.04.2020. KNAB publiski atklāja, ka sācis pārbaudi).

.

5) Organizējām publiskas diskusijas par trauksmes celšanas un lobēšanas atklātības jautājumiem ar ārvalstu ekspertu un Latvijas lēmumu pieņēmēju dalību, lai veicinātu labās praskses un zināšanu pārnesi.

.

6) Projekta “Alianse pret korupciju Latvijā” darbs finansēts galvenokārt tikai no ziedojumiem.

.

.

KĀPĒC ZIEDOT DELNAI 2020. GADĀ?

.

Delna aicina ziedot pro bono darbam 2020. gadā, jo:

.

– nodokļu reforma ir ievērojami ierobežojusi uzņēmēju ziedojumus sabiedriskā labuma organizācijām;

.

– darbu pie atklātības veicināšanas un cīņu ar korupciju nebūs iespējams nodrošināt tikai no dažādu fondu finansētiem projektiem. Cita starpā Delna 2020. gadā pro bono uzraudzīs ar Covid-19 ierobežošanu saistītos centralizētos iepirkumus un Valsts policijas priekšnieka amata kandidātu atlases procesu.

.

Varat ziedot gan Delnas vispārīgajiem mērķiem, gan  sazinoties ar Delnas biroju, konkrētam šobrīd īstenotam projektam. Ja atsūtīsiet mums savu kontaktinformāciju, mēs atskaitīsimies par tieši Jūsu ziedojuma izlietojumu.

.

PALDIES!

 •  

   

   

  Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52

   

  rokas_gramataddddddbilde

  empiric_1